Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

ZÁKLADNÍ INFORMACE

 

 

Člověk je bohem psa. Pes nezná nikoho jiného, nechápe nikoho jiného. Jeho celá psí duše se rozplývá v jeho bohu, všechny jeho síly jsou zasvěceny jeho službám.

Byly to 2 roky co jsme měly Sky a začaly jsme přemýšlet o dalším pejskovi. Bylo nám hned jasné, že si chceme pořídit další borderku. Bude to skvělý kamarád pro Sky, ale také společník mamky. Rozhodovaly jsme se mezi koupi štěňátka z chovatelské stanice a nechání si miminka po Sky. Touha dozvědět se co by mohlo být po Sky za štěňátko zvítězila a my jsme už vybírali jen ženicha.....

 

Pes, kterého jsi uzdravil, tě nikdy nepokouše. V tom je hlavní rozdíl mezi zvířetem 
a člověkem. Mark Twain

Rozhodly jsme se krýt s Cashem Lusikou. Štěňátka se měla narodit 11.10.2010, ale narodila se v noci už 7.10.2010. Jako první na svět vykouklo to nemenší, nejrůžovější a nejmilejší štěňátko z celého vrhu. Naše Amálka!! Měli jsme možnost výběru ještě mezi její sestrou Agirou a Afree, ale Amalí byla prostě ta srdcová. 

Chcete-li si rozumět se svým psem, není třeba hned na něj štěkat.

 

 Amalí už nám z malého štěňátka vyrostla (jak s oblibou říká můj spolužák z "pštěněte" :D)a vyrostla už i ze svých oblíbených štěněcích her, jako je třeba tahání za nohavice. Je až neuvěřitelné, jak ten čas uplynul a z malé se stala velká :), i když Malá jí říkáme pořád :D.

Můžete svému psu vykládat jakoukoli bláznivinu a on na vás vždycky vrhne pohled pravící: "Můj bože, ty máš pravdu! Nikdy jsem na nic takového nepomyslel!"


Amálka, je velký rošťák, pořád vymýšlý nějaké bláznoviny a lumpárny. Neustále provokuje Sky a když ji to přestane bavit, jde "kérovat" do nás :D. Není chvíle, kdy by se zastavila a odpočinula si. Při sportování žij jen a jen tím. Duši by na place vypustila, ať už v agility nebo poslušnostech. Malá již absolvovala i svůj první dogtrekking. Snažíme se ji hodně zaměstnat, ale připadá mi, že je snad na baterky :D jinak si její hyperaktivitu nedokáži vysvětlit :D.


Ať už dáte psovi do misky jakoukoliv pochoutku, pes vás bude vždycky podezírat, že vy máte k jídlu něco lepšího.

Není tak samostatná, jak třeba Sky. Má ráda týmovou práci :)). Je to ještě sice malé trdýlko, ale už si dokáže vydobýt svoji pozici a nebojí se vlítnout do skupinky starších psů pro balonek. Na druhou stranu není ani moc dominantní a dokáže se přispůsobit... Sice není nějak moc mazlivá, ale věřím že časem tomuto kouzlu podlehne :)). Malá má ráda děti, zvířata a nemá reakci na střelbu.


 

Spatřil jsem v psích očích prchavý výraz pobaveného pohrdání a jsem přesvědčen, že psi si v podstatě myslí, že lidé jsou blázni. John Steinbeck
 


Malinká se stala členem naší rodiny, naší společnicí. Nikdy se s ní nenudíme abez ní by to přece jenom nebyla taková zábava (koho bych potom mohla pořád zlobit, Sky se totiž tak lehko už nevyprovokuje :D). Bez jejích lumpáren, otravování, hyperaktivity, pohledu typu "já to ale nebyla, to samo" by jsme se jen těžko obešly ♥ :).

 
Psi nejsou celým našim životem, ale díky nim je náš život úplný. Roger Caras

 

©Barbora Smolková 

TOPlist