Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Stránky přesunuty na adresu:

www.sky-trip.weebly.com

 

8.7. Svítí, svítí slunce nad hlavou....

Je až neskutečné, jak ten čas rychle letí. Škola skončila a tak se můžu věnovat holkám více než přes školní rok.  Počasí nám krásně přeje a tak chodíme chytat míčky do vody. Sky skáče jak o život, Amálka zase opatrně nožku po nožce :). I tak jsou holky šťastné přešťastné. Přes den, když jsou venku ty strašné vedra jsme zavřené rači doma a hrajeme si s klikrem a pokud se počasí trošičku na večer zlepší, jdem si potrénovat na zahradu. No zatím se nám to podařilo jen jedenkrát :(....... začala jsem chodit ke koním a Sísu jsem vzala s sebou. Velkých čtyřnožců se ještě trošku bojí, ale veřím, že časem to bude lepší a lepší a budeme si užívat společných chvil i u koní :). I přes její obavy odcházela z návštěvy nadšená a stráášně moc happy :) což mě nesmírně těší :). Jinak si užíváme nádherných slunečných dnů a pokud všechno klapne vyrazí mamka s Malinkou na podzim na jejich první neoficiálky :).

Jelikož jsem se konečně dohrabala k nějaké "větší" aktualizačce :). Tak se můžete podívat na fotky za měsíc duben, květen a červen :).
Také máme skvělé video od Michala Vokrouhlíka z borderek, na které se můžete podívat TADY. Moc děkujeme :).
 


17.6. a 1.7. Intenzivky s Nikol

Opět jsme si nenechaly ujít intenzivky pod vedením Nikol a neděle jsme strávily na tréninku. Počasí "nezklamalo" a slluníčko pařilo celý den. Naštěstí jsme chodily do Dřevnice, kde se všichni mohli krásně osvěžit. Niky stavěla jak tratě hodně běhavé tak tratě technické (na těch jsme samozřejmě skejsly strááášně velkou dobu :D). Mamka s Malinkou se stále zlepšují a zlepšují :). Kladinu Malinká valí co jí síly stačí a na ačku už se nazabíjí :)). Já se snažím Sky rozběhávat a Berunka mi dělá tu největší radost. Na place je šťastná, jak nikdy, takže běhání je o poznání lepší a stále se obě zlepšujeme jak já ve vedení tak ona v přesnosti :). Samozřejmě sem si na obou intenzivkách střídala Sísu s Greydou. S Greydou se hodně plácáme na technických věcech, ale věřím, že běháme už o poznání lépe :)). Intenzivky s Niky jsou naprosto úžasné takže se těšíme na další intenzivku pod Nikčiným vedením :)

foto: Vendulka Sklenaříková, Simona Zelinová... Děkujeme


1.-3.6. 12. Mezinárodní mistrovství ČR border collií v agility, Strážnice

Řekly jsme si: když jsou "borderky" skoro za humnama, tak pojedeme :). Samozřejmě jsem zase zmatkovala, protože jsem si nebyla jistá, na co všechno jsem se přihlásila, ale nakonec si hlava děravá vzpomněla a já přestala nervit :). Ze školy jsem utekla dřív, ať můžeme vyjet a stihneme přejímku. Přihlásila jsem nás i na Power a Speed, který se běhal již v pátek :). Jelikož jsem na celé mistrovství jela s tím, že se hlavně budu koukat na výkony těch nejlepších, tak jsem to všechno brala v tréninkovém podání :). No mé velikánské překvapení bylo, když Sky běžela jak o život :).


 

V sobotních bězích běhala úplně stejně jak v pátek. Naplno, s drajvem a hlavně strašně moc chtěla, bavilo ji to a VNÍMALA :). Jen pro mě bylo velikánským překvapením, že odložení na startu neexistovalo! :D. Měla sem z ní strašnou radost. Bohužel mě mrzelo, že sem holkám (Nikol Banotové s Pigy a Aničce Pospíšilové s Jade) pokazila družstva. Doběhly jsem jen jeden běh a k tomu čistě. Takže jsem byla nadšená a skákala až do stropu :). 

V neděli začalo být strašné horko a Sísa už v družstvech trochu přestávala vnímat. Byla jsem ráda, že už nemusíme běžet finále, které nám uteklo o 1 místo. Jenže za mnou přiběhla Terka Snášilová celá nadšená mi oznámila, že jsme se do finále kvalifikovali. Byla jsem tak strašně umořená a Sísana taky, že jsem nechtěla vůbec nastoupit, ale mamka vše vzala pevně do svých rukou. Strčila nás obě pod sprchu, aby jsme se osvěžily a vzpamatovaly (řeknu vám, sprcha byla nejlepší věc na světě a obě jsme zase začaly vnímat :D) a musely jsme nastoupit na start. Finálový běh byl pro mě něčím neskutečným. Běhat mezi hvězdama a těma nejlepšíma. Byla to pro mě velká čest. A ještě větší čest a hrdost jsem pocítila, když Sky zaběhla celý běh čistě a umístila se na nejúžasnějším 6.místě.

Celý víken byl pro mě strašně naplňující a povzbuzující, hlavně ze strany Sísi. Konečně mi ukázala, že to dělá protože to má ráda :). Strašně moc musím poděkovat mamce, protože díky ní jsem si mohla konečně úžít ten skvělý pocit. Ten pocit, když zjistíte, že nepotřebujete na světě nic jiného než to co děláte a bavíto a naplňuje obě strany, jak mě tak Sísu a ona mi to všechno umožňuje♥. Vendulce Sklenaříkové za točení videí a všem Rosákům za krásný víkend :).

Videjka budou brzo :).


22.5. Aktualizace

Omlouvám se, že aktualizace trošku víc váznou, ale začalo jaro. Takže všechen volný čas trávíme někde venku s holkama nebo jako já si nabírám na hlavu čím dál víc věcí. Přesto jsem dala do kupy články, ale na fotky si musíte ještě chvilku počkat :D. 
Afree Sky Trip začala se svojí paničkou Gabčou trénovat flyball a holky to náramně baví. Doufám, že radost a nadšení z tohoto sportu jim zůstane i nadále a budou v něm pokračovat. Video z jejich tréninku je ZDE


20.5. Intenzivka s Nikol Hanačíkovou

Stejně jak loni, tak i letos pořádá Niky intenzivky. Takže jsme se samozřejmě přihlásily a jely potrénovat :). Mamce
s Amálkou to naprosto bezvadně běhalo!! Malinká se snažila a skoro vůbec nezhazovala. Pilně trénujeme zonovky
a Amálka se seznámila s kruhem, se kterým neměla nejmenší problém ( juchůůů :)) a s houpačkou, to bude trošičku oříšek. Já sem dopoledne běhala se Sky. Beruška se moc snažila a moc mě těšila, protože reagovala na všechno! Odpoledne jsem běhala s Greydou. Konečně jsem přestala "tancovat" a dělat blbosti při vedení a děckám do nekazila, takže jsem nadmíru spokojená :)). Maminka na mě a Sky byla velice hodná (nevím jaké zásluhy máme, hihi :D)
a pořídila Sky celou novou výbavu v modré barvě :)) ♥. 

foto: Janča Lejsková, děkujeme

více fotek ZDE


8.5. Závody Zlín

Dneska jsme vyrazily na závody do Zlína. Se Sísků jsme zrovna neměly den a moc nám to neběhalo, ale nevadí. Co tě nezabije to tě posílí :)))))


1.-8.5. Prázdninář :)image

V úterý po závodech jsme si dovezly prázdnináře Greydu :)image. Jelikož jsem s Greydou vyjížděla o víkendu do Prahy na kvalifikace, tak u nás prázdninoval už od úterý :)image. Sky byla chvilku nesvá, co máme doma za "vetřelce" a hlavně kdo jí to zalehl pelíšek, ale pak bylo vše ok :)image. Sky spala se mnou v peřinách :Dimage a Greyda na Skyjiném a nebo u dveří vyčekával, kdy se půjde do obýváku za kočičkou. Kočička to bylo něco! Pořád sledoval, co a jak a jestli náhodou jednu neschytá :)image.V pátek jsem se začala balit a chudina Sísa byla nadšená, že někam pojedeme. Bohužel velké sklamání pro ni bylo to, že zůstávala doma a směr Praha jsem se vypravila jen s Greydou. V sobotu ráno nás vyzvedli Pospíšilovi a jeli jsme!
Bála jsem se, že to do přejímky nestihneme, protože jsme jeli v husté mlze. Brrr.... Vše jsme stihli a v Praze jsme byli ještě před přejímkou :)image. První běh se běhalo Agility. Byl to moc krásný parkur a zaběhli jsme ho celý čistě až do poslední překážky, ne které jsme se bohužel diskly. To bylo osudové rozhodnutí a smůla se snámi táhla až do neděle :(image. V sobotu jsme zaběhli jediný jumping a to bohužel se shozenýma laťkama. Sobotní sekvence musím říct byla naprosto hnusná. Překážky od sebe nebyly ani 5 metrů a samé na okolo. Nemusím říkat, že jsme se diskly hned na první překážce, ale jinak zbytek běhu byl moc pěkný. V neděli jsme měli "štěstí" větší a doběhli jsme jumping i agility, opět s trestnými body. Nedá se nic dělat a i po nedobíhání jsem byla velmi šťastná protože mi pan Pospíšil i s Aničkou řekli, že to konečně vypadá, že jsme sehraní. Máme ještě pořád, co trénovat a na podzim na republice se nám snad podaří líp :)image.


                                                             foto: Bára Škarnitzlová, děkujeme
Jinak to byl naprosto skvělý víken se skvelými lidmi. Na cvičáku jsme spali ve stanech. Večer nás přepadla velikánská bouřka. Hromy, blesky a po sléze i pršení do stanu. Všechno jsme přežili :D a v neděli večer jsme se vrátili naproto unavení domů :). Moc děkuji Pospíšilovím, za veškeré rady a odvoz. A všem za krásně strávený víkend v Praze :).

Do Rakouska na EOJ jeli rodinné barvy hájit Anička s Jade. Holky hodně štěstí a ukažte jim jak se běhá!! :)


1.5. Jeden velký Error

Dneska jsme vyjely na naše tradiční prvomájové zkoušky do Zlína. Samozřejmě počasí nesklamalo a na sluníčku jsme se hezky opékaly, takže jsme chodily koupat do Dřevky. Běhala jsme se Sky aj Greydou. Sísa mě moc potěšila, protože běžkala velice pěkně. Greyda mi dělal taky radost, ale museli jsme si opravit jednu skočenou zonu na Ačku. Avšak chyba, která nastala byla ta, že jsem se začala motat a dělat zbytečné točky, takže následovalo 2x disk. V druhé zkoušce Sky uplně vypla a tak jsme nakonec ani nedoběhly celý parkur a nejkratší cestou to vzaly rovnou směr cíl. Greydu jsem špatně navedla, takže taktéž následovaly 2 disky. I přes to nedoběhnutí jsem jela spokojená, protože Sky moc hezky běžkala a s Greydou jsem se doufám, zase o něco více sehrála :).

Výsledky:

rozhodčí Petr Noga Sky Grey
1. Zkouška A2 disk. disk.
2. Zkouška A2 disk. disk.


foto: Emília Vranová a Marťa Šuterová, děkujeme


21.-22.4. Intenzivka s Marťou Wasserbauerovou v Opavě

Na to, že po cestě nám krachly obě navigačky a v mapě to taky pořádně popsané nebylo jsme trefily ukázkově :). Velmi jsem se těšila a byla zvědavá, protože jsme k Marti do Opavy jely poprvé. Mamka běhala s Amálkou v začátečníkách a já jsem si tuhle intenzivku odběhala pouze s Greydou v druhé skupině. Sky se vypravila jen na výlet, ale řeknu vám, že jsem zjistila, že neumím jezdit na tréninky aniž bych se Sky neběhala. Marťa nám dávala pořádně do těla a stavěla hodně běhavé parkury. Bála jsem se, že Greydu stíhat nebudu a že mi bude odskakovat zony. Chlapeček byl na mě velice hodný a ani jednu zonu mi neskočil :)). Mamka s Malinkou si daly taky pořádně do těla. Malá se přizabíjela na Ačku, takže musíme trénovat a trénovat zony, ale i tak jim to velice šlo a zaběhly všechny parkury, které jim marťa postavila. Intenzivka byla naprosto úžasná a těším se, že znovu zavítáme k Marti na intenzivku :)).


18.4. Co je nového

Holkám jsem za odměnu koupila krásné plyšové krysičky. Sky je dostala za krásně odběhané závody a Malinká, že se na trénincích velice snaží :). Holkám jsem udělala videjko, protože byly velice nadšené a teď se doma nehraje s ničím jiným než s krysičkama :))). Juknout se můžete ZDE

Taky, jsem si konečně uštípla po večerech trošku času a dala se trošku na stránky. Sekci videa jsem hodila do nového kabátku a přidala všechny nejnovější, taky jsem upravila sekci s odkazy :)).

Doma rozhodně neleníme a trénujeme i na zahradě. Já trénuju to vedení :D a Mamka s Malou se sehrávají :). Amálka je na parkuru strááášně zběsilá. Pořád by jen pracovala a pracovala a pro změnu zase pracovala. Je strašně nabitá energií. Hodně rychle se učí, i když někdy dělá, že jsme ji naprosto nic nenaučily :D :D. Na tréninky beru kameru,     a proto se můžete juknout na video s Amálkou TADY, video se Sky je stále ještě ve střižně, protože s těma programama je opravdu hrozné se někdy domluvit :(((( :D.

Nejsme jediní kdo nelení a z Českých Budějovic k nám dorazilo krásné videjko Jimba (Ajima), jak na zahradě trénují agility!!! Videjko je naprosto nádherné a jsme rádi, že z chlapečka roste tak úžasný psík. Ještě k tomu nám vyrostl do krásy a je strašně podobný na taťku Cashe :). Aby jste se mohli pokochat přidala sem fotky nejen do jeho galerie, ale také do galerie Arciho a Daníka (Atomic). Všichni kluci vyrosli a jsou z nich nádherní psi!


                        Atomic                                                    Arci                                                        Ajim

Rozhodně není dne kdybychom nešli na procházku. Už nějaký čas nás na procházkách doprovázejí labradorka Dara     a babička briardka  Tracy :). Holky jsou nadšené, že nechodí jen samy, ale když jim Darča pořád krade balonek, tak je nadšení po chvíli opustí, ale minutu nato se zase nadchnou pro něco jiného :D :D. My jsme zase šťastní, že se smečka rozrostla a vždy když jdeme na procházku bez holek je to takové prázné a schází nám. Na fotky z procházek se můžete podívat TADY


8.4. Dvojzkoušky Brno

O Velikonoční neděli jsme vyrazili do Brna na dojzkoušky. Závody jsem brala spíše jako tréninkové a jela jsem si v podstatě pro 4 disky, protože jsme toho přes zimu moc nenatrénovali. Musím říct, že jedinej kdo by měl trénovat jsem já, protože vedení bylo otřesné. Sky běhala moc nádherně ani jsem nečekala, že bude tak hezky běhat. Greydovi jsem to kazila vedením, protože jsem zavazela, takže tyčky lítaly. Tentokrát byl na mě velice hodný :D a neodskočil mi ani jednu zonu. Takže jsem odjížděla velice spokojená, protože to co jsem si chtěla potrénovat, jsem si potrénovala :). No a musím ještě mooc pochválit Sísu, páč si vyběhala první zkoušku do A3 :))).
Moc děkuju Niky za půjčení Greydy a radění na parkuru  :))

Výsledky:
Jiřina Máčková Sky Grey
1. Zkouška A2  1. místo 5. místo
2. Zkouška A2  Dis. 9. místo

Video Sky a Grey


1.4. Narozeniny

Dneska je to 5 let, co na svět vykoukla ta krásná půlená hlavička. Proto bych do dalších minimálně 5 let jí přála ještě víc zážitků a "zlobení" s paničkama, hozených míčků a hlavně toho zdravíčka, protože ona je ta nejúžasnější aprílová a hlavně moje borderka ♥


26.3. Zdraví

Ajim Sky Trip "Jimbo" podstoupil rentgeny kyčlí s výsledkem 0/0 !!!! Moc gratulujeme a moc se těšíme z tak krásného výsledku!!


17.3. Jaro

Bylo nádherné sobotní odpoledne a co dělat jiného, než někam vyrazit. S holkama sem tedy zašla na louku pod naším lesem. Sluníčko krásně hřálo, včeličky a motýlci poletovali a děvčata běhala a běhala za tenisákem nebo talířem. Bylo vážně moc nádherně. Vůbec se nám nehtělo vracet domů, a tak jsme vyrazily ještě potrénovat na zahradu. S Amálkou se musíme zaměřit na její oblíbený slalomek a se Sky se budeme věnovat zrychlování a soustředění :). No a já bych měla přestat chaosit a snažit se dělat všechno jednodušeji, ale tak proč to dělat jednoduše když do jde složitě že??:))
Po tomle nádherném dnu si tak říkám: JARO JE KONEČNĚ TU! Už se bude dát chodit ven v týdnu i zasvětla, bude se dát chodit ven, aniž bychom se vrátily jako kule bahna. Ovšem jen do té doby než začne pršet..... 

Více fotek TADY


28.2. Klikr sem klikr tam

Co dělat když venku prší? Je hodně věcí, co by se dalo, ale nejzábavnějšá je učit se nové triky. Pomocí klikru jde všechno mnohem lépe, takže trénujeme a učíme a učíme. Někdy to hlava nebere mě, někdy holkám, ale i tak se vždy zdárně dobereme nějakého konce :).
Peťa mi vnukla dobrý nápad naučit holky bublinky. Obývák byl sice částečně pod vodou, ale podařilo se! Amálka je nejšikovnější a pochopila!!! Nikdy jsem si nemyslela, že to bude tak jednoduché. Se Sky se stále ještě učíme, ale věřím, že časem na to přijdeme :).

Video: Amálka a bublinky
             Amálka agilití + bonus, učíme se porvádět :))


18.2. Že by to byl sníh??

Letos jsem na sníh čekala jak na smilování. Stále nic, pořád nic, ale nakonec jsem se přece jenom dočkala. Holky byly ze sněhu nadšené! Sky lítala s čumákem věčně zabořeným :D. No radost byla velikánská, ne jen na straně psí, ale taky na té naší, neboť bez sněhu by přece nebyla zima!! :))

Bohužel, vypravit se ven s foťákem se mi podařilo, když už byl jen poprašek, ale i tak se na fotky můžete juknout ;).

Více fotek ZDE

Když jsem byla na víken u babičky, tak jsem se se Sky zašla podívat na led, který už nám ale pomalu roztával :(.

Více fotek ZDE


4.2. Sky

V pátek jsem se byla s klukama podívat na náš potok a jelikož byl krásně zamrzlý, domluvili jsme se, že půjdeme i dnes a vezmeme foťáky a já si s sebou vezmu i Sky. Dnes jsme došli ke krásně zmrzlému potoku, po kterém jsme mimochodem došli až do druhé vesnice, jenže velikánská zrada. Potok byl rozmrzlý a chodit se po něm nedalo a led se bořil :(. Se Sky sme tedy šly ještě na hřiště, že udělám pár fotek a pohrajeme si. Bohužel já inteligent jsem si nevzala paměťovku do foťáku, tudíž jsem udělal pár fotek do vestavěné paměti a jelikož jsem neměla ani balonek a všechny klacky Sky ničila, posloužil nám obojek jako hračka :D. Zima nás ale brzy vyhnala a šly jsme také domů.    Co s krásně načatým odpolednem? Natočím nějaké ty triky a udělám už video na které se dlouho chystám. Kameru sem taky hledala strašně dlouho, ale nakonec našli naši rádcové našli a já se mohla pustit do natáčení. Rozhodla jsem se, že Sísu naučím novým trikům, páč staré jsme měly odcvičené za chvilinku a nebylo co dělat :(. Začala jsem tedy učit uklízet. Trvalo to celkem dlouho než Sky pochopila, že do krabice se uklízí balonek a ne že ona půjde do krabice a balonek mi hodí do klína :D :D. Nakonec jsme šťastně pochopily, i když nasmála jsem se pořádně :D. Po nakouknutí do knížky s triky, jsem ještě učila přikrej se. Tenhle cvik nám šel pro mě s překvapením krásně a za chvilku jsme měly odcvičené a dokonce i natočené, takže se můžete těšit na videjko :). 


    Chudina Amalinka se stále dožadovala pozornosti a vůbec se jí nelíbilo, že jsem se Sky cvičila a že jsme byly zavřené v pokojíku :D. Vzala sem Malinkou, že ji taky zkusím něco naučit, i když s její zbrklostí to jde velmi ztuha :D. Začala jsem učit přikrej se, protože mi to přišlo, jako velmi jednoduché :D. Ale omyl! velikánský omyl :D Malinká místo aby si lehla a přikryla se, tak si lehla a deku si ještě přilehla a ne a ne zaboha pochopit co po ní chci, nakonec jsem teda dospěla k závěru, že mi postačí, když deku chytne do zubů a skončily jsme tedy na této fázy. Malinká, ale ne a ne mít dost, tak že začneme učit uklízení. Podařilo se mi, aby pochopila, že do krabice se dávají věci, jenže víc, jak dvě věci do krabice dát nechtěla a krabici se začala vyhýbat velikánským obloukem :D. No komedie veliká :D. Ale řeknu vám, není nad krásně prožité odpoledne s poblázněnýma borderkama a zapomínavou paničkou :D :D.

Omlouvám se, že nemám Amálčiné fotky nebo videjko, ale u ní ještě vážne nejde fotit a v jedné ruce držet kameru nebo foťák ;). Video Sky a triky TADY!!!
P.S. už jste někdy viděli ducha??


15.1. Procházka

Občas vyjdeme taky na nějakou tu delší procházečku :). Dneska jsme se byly projít do lesa :). Sluníčko krásně svítilo,  akorát ten větr byl trošičku nepříjemný :). Máme taky na návštěvě prázdninářa Dennyho :). Nějaké ty fotečky najdete na rajčátku :).

 


2.1. Trénink

Když se konečně najde nějaký ten čas, zajít ba zahradu a za světla potrénovat, neváháme :). Se Sky pilně trénuju slalom (ještě stále, rychlostně už běhá krásně, teď jen dopilovat ještě ty náběhy :)) a taky točení kolem skoček, začaly jsme si plíst cak a back, takže to musíme taky napravit ;)). Pokud příjdu dřív ze školy a mamka ještě není doma, beru Malinkou s sebou, ať si taky zaběhá. Nicméně, Malinká je strašná dračica. Její zatím asi snad nejoblíbenější překážkou je slalom, neustále by slalomovala :D. Zkoušíme kombinace více skoček a různé otočky, tož uvidíme co nám z malého čerta vyroste, protože je naprosto zběsilá :).
Přkládám Amálčino videjko z mini sekvence, slalom popravé ruce a Sísin slalom :). Jsou to jen malé, pár sekundové videječka točené mobilem, doufám, že se mi podaří brzo něco natočit na kamerku ;).

Amálka sekvence, Sky slalom, Amálka slalom

 


Veselé Vánoce a Šťastný nový rok. Spoustu krásných chvil s těmi, kteří nám jsou nejblíž. Ale i s těmi, které vidíme jednou za čas :). Do Nového roku jen to nejlepší. Hlavně zdraví, lásku a spokojenost....

23.12. Foto :))

Uplynul už měsíc, co jsem slíbila fotky..... jsem hrozná, doufám že do nového roku se polepším s aktualizacemi a budou časteji :). Nicméně jsem se konečně dostala k aktuálce a fotky jsem dala do kupy, takže se můžete konečně   podívat ;). 

a také přiávám 2 fotečky s prvním letošním sněhem :)):

Fotky za říjen:

Více fotek TADY

fotky za měsíc listopad:

Více fotek TADY

Holky od Zuzky Jaškové (moc díky Zuzi :)):

 

23.11. Hlásím, hlásíš, hlásíme...

Čas utíká jak voda a už tu máme skoro konec listopadu. Stránky jsem bohužel zanedbávala, ale holky měly pozornosti dostatek :). Bohužel na tréninku jsme teď dlouho nebyly, nicméně jsme trénovaly aspoň doma :). Malinká už si frčí ve slalomu všech 12 tyček, začala skákat a s mamkou běhají malinké sekvence :)). Sky a já jsme zamakaly na slalomu, takže celkem taky frčíme :D. Mamka s malou piluje poslušnost a učí se triky :). Pokud je ještě aspoň trochu světla, tak vyrážíme na procházku :). Za říjen a listopad mám hoodně fotek, takže až bude více času, všechno sem hodím, ať se můžete pokochat :). 

Bylo potřeba udělat trošku úklid na stránkách a doplnit sekce, aby bylo vše ok, zaktualizovala sem následující :):

                                       -Amálka - dopsán článek o Malé
                                       -Video - dopněny všechny videa za rok 2011 (agility, poslušnost, pasení...)
                                       -Odchovy - změněn vzhled a přidány zdravotní výsledky u holek

  

 

1.11. RTG

Šelešovice-Morkovice-Brno- Hradec Králové a zpět. Celkem 10 hodin cestování, ale vyplatilo se :)).

Amálka: DKK- 0/0, DLK- 0/0 
Afree: DKK- 0/0, DLK- 0/0
Agira (Adélka): DKK- 0/0, DLK- 0/0

Všechny holky prošly vyšetření na 1!!!

8.10. Fryštácký dogtrekking 

Je spuštěno přihlašování na Fryštácký dogtrek. Samozřejmé bylo to, že se přihlásíme, ale stále jsme nevěděly zda půjdeme trasu kočárkovou ( něco kolem 11 KM) nebo trasu turistickou (33 Km). Na trek s náma šli i Sklenaříkovi, Věrka a Andrejka. V pátek odpoledne, na školce pro štěňata, jsme se ještě domlouvaly, kterou tu trasu teda půjdeme. No nakonec jsme se domluvily, že rozhodneme v sobotu ráno před startem.....
    Zvoní budík, je 6:00,  nadšeně vstávám !Hurá! jedeme na Fryšták! Mé nadšení mě z části opustilo hned, když jsem zjistila, jaké je počasí. Venku bylo škaredě. Mrholilo a byla místy mlha. Mamka ještě ráno volala Hance a po konzultaci jsme nakonec vyrazily s tím, že půjdeme jen tu kočárkovou. Fryštácký doktrek startoval z Držkové a cestu jsme našly krásně. Na prezenci jsme se potkaly s holkama. No jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistily, že nakonec Věrka s Andrejkou přemluvily Hanku a jdou turistickou. Takže my jsme se k nim přidaly.
    Když jsme vycházely z Držkové trošku mrholilo. Na cestu jsme dostaly krásně teplý čaj, který opravdu bodl a vynikající koláč :).  Bohužel jsem si krokoměr nasadila, až asi po prvních 3 Km, takže jsme neměli ověřeno kolik jsme teda nakonec našly :(. Po výšlapu prvních pár kopců nám začínalo být horko a do kopce jsme si vždycky sundávaly bundy, na kopci jsme si je zase oblékaly, neboť foukal větr a byla zima. Stále jsme kontrolovaly Sky a Amálku, jak vše zvládají. Holky byly bezvadné. Do kopce nám pomáhaly, no z kopce ovšem k naší nelibosti někdy taky :D. 
    Cesty byly různé. Šlo se po polňačce, asfaltce, lesem. Šlo se kopci i údolím. První kontrolní bod byl kousek od Tesáku a už tam jsme chvilku bloudily :D. Jako musím říct, že to nebyla naše vina, ale byla špatně značená cesta. To samé bylo, když jsme slezly velikánský kopec a dostaly jsme se na cestu. Značka nám říkala, že máme jít rovně, do otřesného kopce, kopec jsme vylezly a zjistily jsme, že cesta nikam nevede :D. No a přišlo na řadu další naše bloudění! :D To jsme tentokrát byly zrovna u Bludného.!! :D cesta nikde, my na kopci a nevěděly kam dál. Dolů vidět nebylo, takže jsme ani nevěděly jestli pod kopcem nějaká cesta vede. Já jsem se šla podívat po nějaké cestě dolů z kopce, ostatní hledaly nějakou značku nahoře. Než jsem se zase vyškrábala nahoru, tak mě v půlce odchytly, že nakonec jest rozhodnuto bylo a pokračovalo se dolů, že snad na nějakou značku narazíme. Hned jak jsme slezly z kopce, tak nás čekala značka :D. No po sléze jsme zjistily, že ten kopec jsme si měly obejít a ne lézt přes něj :D :D.
    Další kontrolní bod nás čekal na Obřanech. Za normálních okolností by jsme tam ani nešly, protože by to byla zacházka. Jenže tam byl kontrolní bod, tak jsme musely vylézt nahoru na kopec, po těch kilometrech a stálém mrholení to byl jeden z nejhorších kopců, označily jsme si kontrolní bod a šly jsme zase zpátky dolů. Pokračovaly jsme směr Rusava. Na Rusavě jsme se tak na půl hodinky zastavily a daly jsme si v hospodě teplou polévku a čaj. Psí holky si trošku odpočaly. Moc dlouho jsme tam nepobyly, neboť jsme seděly venku (naštěstí, aspoň pod přístřeškem).
    Čekal nás poslední kontrolní bod. Velmi hnusně se rozpršelo, naprostá průtrž mračen začala, když jsme si razily poslední kontrolní bod. Mamka se špatně podívala na rozcestník, takže jsme měly takovou menší zacházku, ale hned pod kopcem bylo zjištěno, že jdeme špatně a tak jsme si ani moc nezašly :D. Bohužel na posledních 8 kilometrech nás provázel neustálý liják! Velice hnusně se pak šlo z těch závěrečných kopců, kde bylo blato a klouzalo to!!! Zpátky na Držkovou jsme přišly sic za tmy, ale tma nás naštěstí stihla až při průchodu vesnicí směr kemp a ne v lese :)).
    Celou cestu nás provázelo různé počasí!! Stihly jsme sluníčko, mrholení, kroupy a bohužel i ten pořádnej slejvák! Mě posledních 15 kilometrů hnala do cíle představa mé nové teplé mikiny :D. Říkala jsem si konečně mi bude teplo!! :D. Společnou cestu s náma sdíleli Sklenačíkovi, Andrejka s Věruškou se na začátku odpojily, měly přece jenom rychlejší tempo ;). Musím velice, ale velice pochválit SKY a AMÁLKU, že obě dvě aniž by měly nachozené, to zvládly BRAVURNĚ!!! Byly moc šikovné, pomáhaly nám jak se dalo. Další velký DÍKY patří mamce, za to že mě hodně psychycky podpořila a pomohla mi zvládnout trek v tomhle strašném počasí! a taky že mě na něj vůbec vzala :)). Také veliké díky patří Sklenaříkovým za příjemné sdílení cesty. Můj velký obdiv patří Vendulce, že zvládla ujít celých 33 Km.
    No a ptáte se, za jak dlouho jsme těch krásných 33 Km ušly?? Někomu se to může zdát hodně, ale bylo to krásných 10 hodin a 15 minut :)). Ikdyž počasí nebylo zrovna nejlepší, někdy nebyly cesty nejlépe značené a někdy jsem proklínala to, že jsem se na nějaký trek vypravila, i přes to všechno to byl úžasný zážitek a doufám, že říští rok zase na Fryštáckém :)).

Více fotek ZDE


    

 

7.-8.10.  NAROZENINY 

Čas letí jako bláznivý... Před rokem se naší Sky narodilo šest nádherných černobílých (jedno trikolorní) štěňátek. Uteklo to jako voda a my přejeme našim prckům - teď už psím puberťákům - hodně zdraví, hodně pochopení a trpělivosti pro jejich hry a rošťárny, kterých je v tomto věku nespočet :-) spoustu hozených míčků, talířů a čehokoliv a zábavy a naběhaných kilometrů a škrabkání a hlazení a ... prostě jim přejeme lásku a pozornost jejich pánečků :-)

Foto zleva podle narození: Amálka, Ajim (Jimbo), Atomic (Dani), ArciAfree a Agira (Adélka).

1. 10.  Neoficiální závody Boskovice

Gratulujeme našim Sky Trip holkám Afree a Adélce, které se zúčastnily neoficiálních závodů agility v Boskovicích a skvěle se umístily. Afree s Gabčou - 1. místo, Adélka s Ivanou - 2. místo. OBROVSKÁ GRATULACE!!!!!!!!! (holky - klobouk dolů - já a Amálka jsme hooodně pozadu :-)))


F
oto Emiel Regis

28.9. Dvojzkoušky Zlín

Náš domácí cvičák pořádal podzimní dvojzkoušky, takže jsme se samo sebou zúčastnily :). No myslím, že nic moc sem psát nemusím. Stačí říci jen to, že Sky a Greydovi to šlo zase naprosto bezvadně, jen já jsem měla jakýsi výpadkový den. Do příště se už musím polepšit ;).

Výsledky:

rozhodčí Petr Noga  Sky Grey
Zkouška LA2 disk. disk.
Zkouška LA2  - disk.

Foto Verča Ševců

25.9. Zkoušky dle KJ Brno

Je to tady!! Po přemlouvání se mamka přihlásila na ZOPky a dneska nastal den D. Mamča už od rána nervózní ,,hlavně ať Malá zajde ty cviky ve skupině". Není divu, že jsme ze samých nervů doma nechaly Malinčin rodokmen a musely jsme se vracet. Nicméně jsme do Zlína přijely v čas. Zatímco rozhodčí jel ještě na stopy, mamka se snažila něco málo dotrénovat :). Jen co dojeli ze stop, hned se pan rozhodčí pustil do posuování. Musím říci, že mamka i Malá byly bezvadné! na to ajké měla mamča nervy to na sobě nedávala ani znát :). Při chůzi se Malinká trošičku začuchala, bohužel nebyla jediná a na tom místě se začuchávali skoro všichni. Při cvicích ve skupině byla sice trošku rozjívená, ale není se čemu divit, když to dělala úplně poprvé :).  musím říci, že Malinká dala krásně 100% odložení, ze kterého měla mamka největší strach!!. Byla to skvěle prožitá neděle :). Jo málem bych zapomněla, naše malá Amálka složila zkoušku ZOP na 93 bodů!!!!!!!!!

24.9. Zlechovské hopsání V.

Nastává sobota a my nečekaně vyrážíme na další závody :D. Strašně moc jsem se těšila, protože ve Zlechově je vždy velmi příjemná atmosféra a na hopsání mělo přijet i hodně známých lidí :)). I na tyhle závody jsem si od Nikči půjčila Greydu. Se Sky to, že běhám s Greydou hodně udělalo a na parkuru si dávala velmi záležet :)). Byla neuvěřitelně rychlá a šikovná!! Tyhlety závody už konečně vypadaly, tak jak běhání na tréninku! :)) Greydovi jsem to už nekazila tolik, co ve Chvalnově :). Bezvadně se s ním běhá.!! Celý den byl o shozené skočce a jednom disku ( s Greydou, jsem se diskla ve zkoušce, kdy jsem si opravovala skočenou zonu). Byla to velmi vydařená sobota a já jak už dlouho ne, odjížděla ze závodů naprosto šťastná!! :))

Video Sky a Grey

Výsledky:

Rozhodčí Michael Steiner (AU)   Sky  Grey
Jumping  6. místo - čistý běh  11. místo
Zkouška LA2  5. místo  disk.
Agility  6. místo  5. místo
Součet J+A  4. místo  7. místo


Foto Iva Karafiátová.

 

17.-18.9. Chvalnovská pohodička XI.

Další zářijový víkend je tu a my zase vyrážíme na závody. Jela jsem celá nesvá, jak bude Sky běhat, protože trénink byl zase suprový a já jen doufala, že ve Chvalnově nenastane zase eror. Eror nastal, ale ne na straně Sky, ale tentokrát na mojí. Na parkuru sem se plácala, pořádně sem nevěděla, jak běžet.. no hrůza.... Musím, ale moooc pochválit Sky, protože byla jako vyměněná!! :) běhala naprosto úžasně! Musím poděkovat Nikči Hanačíkové, za pomoc při hecování Sky na stratu!..... Tentokráte jsem neběhala jen se Sky, ale byl mi půjčen i Greyda. (Niky velké díky!!)... Tratě nám po oba dva dny stavěli rozhodčí Tomáš Glabazňa (SK) a Angelo Lione (IT). V sobotu jsem doběhla jen jeden jediný běh a to se Sky Agility a v neděli sem se jen jednou diskla a to s Greydou v Jumpingu a Agility jsem zaběhla se Sky i Greydou čistě :)). Po pohodičce jsem usoudila, že bych měla začít chodit běhat, ať Greydu na parkuru stíhám a zbytečně mu to nekazím :D.... Byl to krásně prožitý víkend. Moc děkuji mamce za natáčení videjí a Nikči za půjčení Greydy a pomoc na startech se Sky :)).

Video Sky a Grey


Za foto děkuji Ivě Karafiátové.
 

9.-11.9. Víkend s Greydou

Tenhle víkend jsme měly půjčeného Skyčiného taťku Greydu :). Sobotu jsme trávily na klubových závodech a neděli jsme si užily procházkově :)).
Foto ZDE

10.9. Klubové sranda závody

Náš klub KK Zlín Příluky uspořádal klubové sranda závody v poslušnosti. S mamkou jsme neváhaly a hned jsme se nahlásily :)). Takovou akci si přece nemůžeme nechat ujít :)). Akce to byla vám povím vydařená :). Sky mě ak strašně moc potěšila, jak v poslušnostech snad nikdy :)). Šlapkala a šlapka uplně nádherně :). Amálinka s mamkou byly, snad už nemusím psát, zase naprosto úžasné!!!!! Malá šlapala vážně úžasně a ve svojí kategorii (ZZO) získala největší počet podů!! (69 z 70). Na klubovky mi byl propůjčen Greyda od Nikči Hanačíkové. Niky moc děkuji :)). A tak jsem si mohla vyzkoušet, jaké je to chodit poslušnosti s IPOvým psem:)). Na konci závodů jsme si opekli špekoně a každý dostal cenu za účast. Byla to moc příjemně strávená sobota! :) Všem patří velké díky a hlavně díky Nikol za půjčení Greydy :))
Více fotek ZDE
Video Amálka
Video Sky
Video Grey

za foto děkujeme Ditě Neudekové a mamce

4.9. Intenzivka s Nikol Hanačíkovou

Je tu neděle a s ní i další intenzivka pod vedením Nikol Hanačíkové. No co vám budu povídat, byla to azse jedna z těch úžasných intenzivek, kdy nám Nikol dala pořádně zabrat :). Já se Sky jsme to po sobotních závodech braly jen lehce, ale mamča s Amálkou už dělaly poprvé slalom a Amálka už poprvé skákala skočku, sic jen na small :)).  Než se mamka s Amálkou pustily do slalomování musela se mamka nejdřív naučit vést :). Všichni sme se náramě na mamčiných začátcích bavili :D padaly tam i hlášky jako např. ,, vypadá, jako kdyby dojila krávu" :D :D. Byla to zase skvělá intenzivka. Niky díky :)).

3.9. Agility Cup města Kroměříže 

Po dvou letech jsme se zase vypravily na kroměřížský Cup. Počasí bylo krásné, sluníčko svítilo (někdy až moc) a Tomáš Glabazňa nám stavěl krásné běhavé parkury. Musím říct, že po úterním naprosto bezvadném a neuvěřitelném tréninku, jsem od Sky hodně očekávala. Bohužel sklamání přišlo ve zkoušce, kdy se naše běhání vrátilo do starých zajetých kolejí (,,výletek po parkuru proč ne, jen ať každý vidí, jak jsem krásná, doběhnout to můžu později", tohle se Sky nejspíše honilo hlavou). I přes tohle jsem byla ráda, že aspoň ten jump s agility jsme jakž takž doběhly :). Vím, že tohle není jen na straně Sky, ale hodně dělá i to, že jsem před startem vždy hodně nervozní a nevěřím jí , tak ajk byhc měla.... Takže do budoucna vím, co musím trénovat :)) Děkujeme všem kamarádům a známím, kteří se za náma přijeli podívat a podpořit nás :))

  Jumping Zkouška LA Agility
Sky 5. místo  3. místo 8. místo


27.8. Intenzivka s Ivetou Matzenauerovou

Zatímco já si užívala tábor u koní, mamka se vypravila na intenzivku k Ivetě Matzenauerové :). Holkám se běhalo skvěle. Amálka byla rychlá, jak střela :). Mamka se sice na parkuru občas zapomněla, ale i tak to holky bezvadně zvládly :)). Na konci intenzivky musel Ivči každý ukázat, aspoň jednu trať, kterou si zapamatoval :). Holkám se na intenzivce velmi líbilo :)).

17.8. Novinky

Afree Sky Trip se 17.7. na Brněnských psích dnech zúčastnila svých prvních agility závodů! 1. běh s přehledem a velkým časovým náskokem vyhrála!! a ve druhém běhu se umístily na krásném 3. místě!! 23.7. se Afreenka zúčastnila Krajské výstavy psů v Brně a ve třídě dorostu dostala krásné ocenění VN1!! Holkám moc gratulujeme a přejeme jim hodně štěstí v dalších závodech a výstavách :)).
Přidávám Afreenčino video ze závodů ZDE

24.7.-31.7. Dovelená Větřkovice

Letošní dovolenou jsme strávily na briardím táboře ve Větřkovicích :). Bydlely jsme na stejné chtce, jako před dvouma rokama na agility táboře :D :D, na chatce s náma byla Věrka s Nelou a Orimem :). Jelikož bylo skoro celý týden škaredě, tak jsme si agility potrénovaly jen dvakrát, ale i tak velmi skvěle.  Mamka s malou si vedou čím dál líp a Amálka je rychlá jak střela. Po celý týden jsme měly k dyspozici výcvikáře  služebáku a mohly jsme chodit na obrany. Poslušnosti jsme si trénovaly sami a pravidelně se účastnily obran. Na konci týdne byly sranda závody a já se se Sky umístila mezi dětmi na 3. místě :)). Po celý týden byly připraveny zábavní programy, jak přes den pro nás děti, tak večer pro dospělé a jako završení tábora se konala stezka odvahy :)). Byl to velice příjemně strávený týden a jsme rádi, že nás "briardáři" mezi sebe vzali a mohly jsme s nimi strávit příjemný ikdyž deštivý týden :)).
 

Více fotek ZDE

Při zpáteční cestě jsme se stavily podívat na krásná štěňátka NO v Chs NATRO BOHEMIA.

8.8. Foto

Přidány fotky z dovolené ve Větřkovicích. Článek bude brzy :))

19.7. Trénink

Za krásné fotky z dnešního tréninku děkujeme Aničce Schönenberger.

17.7. Intenzivka s Terkou Královou

Dnešní neděle byla zase věnovaná ntenzivnímu trénování. Tentokrát s Terkou Královou, která přijala pozvání a udělala nám intenzivku u nás na cvičáku :)). Terka se zaměřovala hlavně na trénování top spinů, které nám zrychlý běh a ušetří spoustu času. Musím říct, že Sky si vedla velmi dobře, jen já jsem se pořád plácala. Nevěděla sem kde stát, jak dát dobře povel. No.. než jsme se vymotaly z první části parkuru, trvalo nám to hodně dlouho. Trénink s Terkou byl bezvadný a vím, co ještě můžu zlepšit :)). 
Za krásné fotky děkujeme Evě Maděrové

10.7. Intenzivka s Nikol Hanačíkovou

Je tu neděle a zase vyrážíme na inzenzivku k Nikči :). Myslím, že ani nemusím psát, jak moc jsem se těšila na bezvadně strávenou intenzivku. Nikča nám dávala hodně zabrat, samé otočky na záda. Vždycky sem se bála, že Sky někde nestihnu že tohle není možné, aby mi to udělala. Jaké bylo mé překvapení pokaždé, když to udělala, naprosto bezchybně a já ještě stihla být rychlepjší než ona! Maminka s Malinkou zase tunýlkovaly a dělaly různé točky kolem bočnic. Holkám to jde čím dál tím více a hlavně Malinká je čím dál tím víc rychlejší! Je až neuvěřitelné, jakou rychlostí dokáže makat na parkurečku :)). Počasí se vyvedlo až moc. Celý den nebe bez mráčku. Naštěstí je blízko cvičáku Dřevka a tak jsme chodily s pesanama k vodě a když zrovna neběhala naše skupina, tak jsme se opalovali a kecali a kecali :)). Domů jsme dojely naprosto vyřízené a spálené :D. Byla to zase jedna ze skvěle strávených nedělí. Niky díky :))

Více fotek ZDE.

19.6. Pasení

Konečně nastalo to očekávané ráno. Pojede se poprvé k ovečkám!! Jupí!! Jela s náma ještě  Peťa s Kessy a Inesskou :)). Ráno holky dofrčel k našemu, všichni jsme se naskládaly do auta. Mamka řídila, Peťa navigovala a já si vzadu užívala Kessynky :)). Cestu jsme zvládly levou zadní!! Paní Kynclová, ke které jsme přijely na ovečky, byla moc příjemná a ochotná. Já a Sky jsme spíše zápolily nežli pásly :(. Amála s mamkou si vedly o hoodně líp :). Ze začátku se sice Malá bála, ale po chvilce nebylo po bátí ani vidu! :) Ovečky pásla aji venku z ohrady! :) Inesska byla taky moc šikovná a s Peťou jim to velice šlo. No a o Kessynce ani nemluvě! Ta má pasení v krvi! Vynadívat sem se nemohla! :)). K poledni jsme šliy na oběd a po výborném obědě jsme měly ještě odpoledne každý dvě kola :)). Po cestě zpátky domů, jsme se zastavily u kapličky, kterou jsme si vyhlídly při cestě do Budišova. Byla to krásná mini procházečka! :)) Byl to skvěle strávený den! Cestou zpátky jsme si výborně pokecaly (škytat se muselo vážně hodně chlapům, hihi :D :D). Velké díky patří paní Kynclové za trpělivost a rady, mamce za skvělé řízení a holkám s Peťkou za skvělou společnost :)). 

Video Amálka.

5.6. Intenzivka s Nikol Hanačíkovou

Jelikož nemáme dost trénování s Nikol každý týden na tréninku, tak jsme se vypravily na intenzivku :). Musím říci, že to byla jedna z nejlepších intenzivek. Se Sky jsme podělaly hodně práce :). Nikol nám radila, co a jak. Sky chápala, ale mě občas trvalo trošičku dýl, než jsem přišla na to, jak se tam otočit a nedělat blbosti :D. Sienka běhala naprosto skvěle. :) Mamka s Malou taky válely. Překážky krosily a tunely prolítávaly obrovskou rychlostí :)). Malá má strašnou chuť do práce, a tak všechno zvládá, jak nejlíp jí to jde :). Mamka se občas při točkách zamotá (to snad každý :) ), ale musím jen chválit a chválit, protože jí to jde s Malinkou vážně skvěle.  Při pauze jsme se šly s holkama okoupat do Dřevky, pokecaly jsme se známýma . Nikča z nás vytáhla absolutně všechno, co se dalo :). Musím říct, že to byla vážně parádní neděle a domů jsem odjížděla s pocitem, že jsem se Sky k něčemu dospěla a mamce s Malou, že to jde vážně bezvadně a čím dál tím líp :).
Více fotek ZDE
Sienka a polobrácha Ross.

28.5. Krajská výstava Zlín

Přihlásit, nepřihlásit? Mamka pořád špekulovala, jestli Amálku přihlásíme nebo ne. Amálku jsme nakonec přihlásily, a tak před výstavou trénovaly ukazování zoubků a chůzi na vodítku. Děvčata bezvadně potrénovaly, protože Malá měla na výstavě krásné předvdení :)!! Holky byly přihlášeny do třídy dorostu. Jako konkurence přijela Afree. Obě holky krásně chodily  ukazovaly zoubky :). Na výstavu se za náma přijeli podívat i Peťa s Cashem a Maniatisovi s Daníkem. Daník krásně vyrostl, je z něj pořádný kus psa a z Afree je krásná feňule. Amálk dostala nádherné ohodnocení VN1 Afree byla VN2 :). Malá se potom utkala v boji o nejlepší dorost, ale to se jen holky proběhly po koberci a mohly jsme jet domů :D :). Jsem ráda, že obě dostaly krásné ohodnocení.
Více fotek ZDE

 

22.5. Zkoušky dle NZŘ

Před 14 dny jsem se na poslední chvíli přihlásila na domácí zkoušky dle NZŘ. Jednalo se o zkoušku ZZO, kterou jsme doposud neměly splněnou, neboť nám zkoušky podvakráte zrušili :(. Dneska ale vše vyšlo a my mohly vyjet! Zkoušky jsem šla spíše stylem tréninku a od Sky jsem neočekávala žádné velké výkony, protože jsem začala v podstatě trénovat trošku více týden před zkouškama. Jely jsme tam s tím, že nebudeme mít přivolání, chodit bude zase zdrblá. Jaké bylo mé překvapení, když si Sky vystřihla nádherné přivolání a chůzy měla nejlepší, za všechny 4 zkoušky, které doposud máme!! Trošku mě překvapila na aportu, který má vžy jeden z nejlepších a tentokrát si udělala ještě oblouček směrem k fotografům, aby zkontrolovala kdo tam všechno je. I přes toto jsme zkoušky zvládly na 53 bodů z 60 možných :)). Měli jsme tam také speciální cviky. Přivolání za ztížených podmínek bylo velice komické :D , neboť mamka dělala figurata a kopala si s balonem. Sky udělala krásné volno, ale místo toho aby se šla věnovat balonu, šla se o mamčiny nohy zbavit náhubku :D naštěstí na druhé přivolání došla a tak jsme prospěly :)). Skupinku jsme měly jako vždy bezvadnou a uvázání psa a ponechání o samotě bylo ze všech cviků sna nejlepší :)).  Takže zkoušky ZZO jsme splnily na prospěla výborně :)). Po konci zkoušek jsme si ještě kously na figuranta. Sky byla štěstím bez sebe!! Huráá konečně budu po roce zase kousat!! Náramně si to užila!! Amálka s mamkou si také kously :)). pan figurant povídal, že nato, že má Malá 7 měsíců má velikou chuť!! :) Tak snad se Mamce s malou povede v poslušnostech a obranách ještě líp než nám, což určitě povede, protože Malá má už teď obrovskou chuť do práce a chodí líp než Sky!!

Za foto veliké díky Marti Šuterové

21.5. Předváděčka Otrokovice

Dneska jsme vyjely s naší skupinou na předváděčku do Otrokovic. Měla jsem z toho nejdříve strach, protože tam bude moc lidí a já nemám ráda, když nás někdo moc pozoruje a Sky je potom ze mě nervoní. Dále sem měla také strach z toho, že tam pojede nějaké motorka a Sky jak ji uslyší tak mi za ní zdrhne. Všechny tyhle obavy byly ale zbytečné!! Sky se chovala nejzorněji jak uměla. Byl to skvělý trénink jak pro mě :D tak pro Sky :). Mamka s Malinkou trénovaly tunýlky :). Malá běhá jak o život! Jsem zvědavá jak bude běha na parkuru, protože už teďka když vidí překážky je celá hrrr do práce :)). Bezvadně jsme si zaběhaly a pokecaly. Ke konci nás zastihl liják, ale byla to taková spíše sprška. Se Sky jsme měli naštěstí už odběháno a obdiv vytrvalcům, kteří i v tomhle dešti běhali :)).

Foto Marťa Šuterová a Mamka :))

8.5. Dvojzkoušky zlín

Dnes jsme si vyjely na dvojzkoušky na naše domácí závody do Zlína. Ráno byl pěkně chládek, tak akorát na běhání. Bohužel na dvojkařské zkoušky začalo sluníčko hřát a začalo být dusno, a to samozřejmě není nic pro nás :(. I tak mi Sky v první běhu udělala velikánskou radost. Sice sme se diskly, ale běžela krásně rychle!! V druhém běhu jsme si udělaly menší vletek očuchat paní rozhodčí :(. Nic naplat jsme se také diskly páč jsme hned v zápětí skočily skočku z druhé strany. Nevadí i tak i Sky udělala radost, neboť měla krásné točk kolem bočnic (začaly jsme přeučovat na nové povely, tak jsem byla jen a jen zvědavá, jak jí to půjde a byla mooooc šikovná :))) ). Na závodec jsme se potkaly s Aničkou a Jade :)). Holky si na společné vycházce pohrály a máme další z mnoha fotek, tentokrát i s polobráškou Edim a strejdou Flashem :)). Tratě stavěla a posuzovala Lenka Pánková (cz).

Výsledky:

1. zkouška     dis.
2. zkouška     dis.

7.5. Louky

Krásná sobota, jako stvořená pro výlet. Vrazily jsme tedy na chropyňské louky :). Nejdřív jsme ale smoily holky v rybníku :). Děvčata pak řádila po loukách. Pár fotek z procházky najdete TADY

25.4. Amálka plave

Po víkendu stráveném v Praze. Jsme se s mamkou na velikonoční pondělí odpoledne vydaly na návštěvu k babičce do Chropyně. Jak je naším zvykem, šli jsme prvně okoupat holky k rybníku. Sky byla velice happy, že je u vody a může se koupat :))). Amálka do vody nejdřív jen opatrně vkročila, mamka ji tam lákala na piškotky. Po chvíli zdráhání, si šla už i za balonkem zaplavat a ke konci se ve vodě máče pořád :)). Malou to velice bavilo :). Doufám, že radost z vody se jí bude držet co nejdýl :)). 

Video z amálčiného koupání dodám co nejdříve.

22.-24.4. Juniorské kvalifikace na EOJ

Letošní juniorské kvalifikace se konaly v Praze Kyjích. Dlouho jsem přemýšlela zda jet či nejet. Nakonec jsem se tedy rozhodla, že pojedu a podívám se aspoň jak běhají další děcka :). Dlouho dlouho jsem hleda někde odvoz, až jsem se nakonec domluvila s Verčou Šarfovou, že by mě a Sky vzaly do auta :). Směr Praha jsme vyrážely v pátek odpoledne. Cesta nám trvala kolem 4 hodin. Musím říci, že jsem v autě neusnula! což je výkon :D protože většinou dlouhé jízdy prospím :D. Při vyřizování hotelu jsme měli menší potíže, ale paní Šarfová s mamkou to vyřešily (mamka operativně) a nakonec jsme měly místo dvoulůžkáče s přistýlkou čtyřlůžák :). První noc byla velice zvláštní. Šly jsme spát asi kolem jedenácté. Vzhůru jsem byla už o půl druhé. V pokoji bylo světla a světla, tak jsem si myslela, že už je ráno a za chvili budeme vstávat. Jaké bylo mé přikvapení, když jsem se podívala na mobil a zjistila, že je teprve půl 2! Zbytek noci jsem prospala jen v polospánku s tím, že mobil mi jde špatně a nesmím zaspat!! Ráno jsme se vydaly na cvičák. Areál byl pěkný a hlavně obklopený přírodou a potokem :). Takže Sky byla velice happy a když jsme šli kolem vody vždy byla hned vní :). Běhaly jsme 4 běhy. 2x Agility, 1x Jumping a sekvenci. Ze začátku se nám moc nevedlo. Hned první běh jsme se diskly, protože panička dělala blbiny. Ostatní běhy jsme měly už jakž takž dobré :). Pokaždé jsme měly shozenou nějakou tyčku nebo odmítnutí :). V sekvenci jsme se umístily na krásném 3. místě a připsaly jsme si naše jediné 2 bodíky :). V sobotu nás byly navštívit také Marzia a Estera, které mají Arciho. Arci byl s panem manželem v Chorvatsku takže nemohl přijít.  S paní Esterou a Marziou jsme si bezvadně povykládaly :). Arci je prý velice šikovný. Má rád děti a lidi, děti přímo miluje :). S panem manželem chodí běhat a strašně rád si hraje s balonky :). Po sekvenci jsme se odebraly zpátky na hotel. Večer jsme si s Verčou a paní Šarfovou skvěle popovídaly. Tentokráte noc proběhla v klídku a já spala až do rána :). Ráno jsme se zbalily a jely na cvičák :). Zase se běhaly 2x Agility 1x Jumping a sekvence. Dnešní den byl takový zlomový. Sky i mně se začalo výborně běhat :). Už jsme nedělaly ani tolik chybiček :). Sice jsme měly v jednom běhu naši úplně PRVNÍ odskočenou zonu, ale to jen proto, že si Sky spletla kladinu s Hojdou a bála se že to udělá bum a tak mi to odskočila. Sekvence byla naším zase nejvydařenějším během a také prvním čistým běhěm (teda měli jsme trestňáky za čas, ale žádná chyba ani odmítnutí). Večer jsme počkaly na vyhlášení výsledků a jely domů. Cestou domů jsem tentokrát usnula :D. Domů jsme dorazily v pořádku a STRAŠNĚ MOC DĚKUJI PANÍ ŠARFOVÉ A VERČI, ŽE MĚ VZALY S SEBOU!!! Kdybych měla zhodnotit celé kvalifikace, tak bych řekla, že to byla jedna z nejvydařenějších psích akcí! I když jsme se Sky nekvalifikovaly, měly nějakou tu ztrátu na čase a nějaké chybičky, tak ji musím pochválit, dělala mi radost!. Měla nádherné rozlišovačky a také jsme se diskly jen jednou, což jsem počítala, že se diskneme vícekrát. Seznámila jsem se se spoustou nových lidí a pokecala se starými kámoši! :) Za příjemně strávenou neděli bych chtěla poděkovat Verči, Terce, Dorce a Aničce :). Také bych moc chtěla pochválit a pogratulovat Aničce, která má Skyjinčinu polosestru Jade Hrdličku, se kterou se kvalifikovali na EOJ do Holandska!! Holky Moc velká gratulace. Budeme na vás myslet a držet Vám palce!! Doufám, že jste nezešíleli z toho ohromného článku a dostaly jste se až na konec :D. Chtěla jsem zhrnout vše podstatné, tak snad se mi to povedlo :).

Video ze všech běhů dodám co nejdříve. Teď se můžete pokochat aspoň dvěma slow motion videjkama od Michala Vokrouhlíka. Moc děkujeme.

Více fotek ZDE

Jumping a Agility

za foto moc děkuji Marzii, paní Esteře a panu Zdeňkovi.

 

12.4. Video

Přidávám video Sky z únorové procházky, které se mi povedlo jakž takž sestříhat  :D. Juknout se můžete ZDE

9.4. Aktualizace

Moc se všem návštěvníkům našich stránek omlouvám, za delší neaktualizaci. Vše jsem napravila a popřidávala fotky a dopsala články ;). Také jsem upravila vzhled stránek, snad se vám bude nová modrá barvička líbit :).

V sekci video, jsem doplnila naše veškerá natočená videjka + videjko Afree a její první povely a agility. Také jsem si při procházení všimla, že jsem sem ještě nevložila video z našich prvních závodů v LA2. Juknout se na něj můžete ZDE.

 

Přidány fotky do galerií Arci, Afree, Atomic, Ajim, Agira. 
Také přidány fotky ze všech možných výletů v Březnu. Fotky najdete na rajčeti ;).

Přiji všem krásné pokoukáníčko a počteníčko :).

8.4. Půl rok

Amálka a celý vrh A slaví dnes svůj první půl rok života. Všem štěňátkám a naší  Malé, přejeme do dalších půl roků :D jen to nejlepší. Hodně chycených míčků, aportků, kokynek, krásné chvíle s páníčkama a hodně zdravíčka :).

ArciJimboDaniAfree

4.4. Vycházky

Myslím že nemusím dodávat, že naše volné chvíle trávíme většinou procházkami. U nás už nebylo kam chodit a tak jsme vyjížděly za krásami přírody dál. Jenže na konci března jsem u nás objevyla takovou nádhernou vycházku. V podstatě se jde jen po polňačce, ale po chvíli chůze se vám z dohledu ztratí civilizace a vy si připadáte jako v ráji, i když víte, že za kopcem je sousední vesnice :). V polích kousek od polňačky jsme našly nádhernou louku, většinou využívanou paraglidisty. Nevím proč, ale tahle procházková trasa mě naprosto a neuvěřitelně pohltila a ne a ne jít na procházku jinam :D :). Možná je to i tím, že se krásně projdeme, neboť krátké procházečky nám už nestačí a vždy je musíme jít aspoň 2x-3x :D. Přidávám pár foteček z procházek na louku. Snad se budou líbit :)).

Více fotek procházka Březen a procházka Duben

2.4. Kostelanská jarní tlapka

Letos, stejně jak loni, jsme se na naše první závody vydaly do nedalekých Kostelan. Jednalo se o neoficiální závody. Počasí nám letos celkem přálo. Sluníčko svítilo a i když chvíli lilo jako z konve, počasí se umoudřilo a  slunce zase vysvitlo :). Běhalo se v hale, kde bylo strašně moc písku a tak se nám špatně běhalo :(. Jumping jsme zaběhli celkem pěkně, byla jsem velice nadšená ze slalomu, který berunka už celkem valí :)). V agility jsme se po dlouhatánské době bohužel zase začuchaly. I když náš výkon mohl být lepš, ale i horší, jsem byla nad míru spokojená, neboť se stávalo zvykem, že ze závodů odjíždíme aspoň s jedním diskem a ani jednou jsme se tentokrát nediskyly :)). Také jsme tam zvládly otočky a záludnosti, ze kterých jsem měla strach a na parkur jsem šla vždy stím, že odejdeme s diskem. Jelikož se oceňovalo prvních pět míst, tak jsme si domů dovezly krásný obojek :)). To by k nám myslím stačilo :D. Mamku s Amálkou tam obdivovalo hodně lidí :). Malá byla velice šikovná, krásně a rychle se socializovala :).

Rozhodčí: Lenka Pánková (cz)
Video: ZDE

Výsledky:

Jumping Agility
4.místo 8.místo

Za video děkuji mamce. Foto: Nikča a mamka

 

1.4. Narozeniny

Sky oslavila své 4. narozeniny. Beruško do další spousty let ti přejeme hodně chycených míčků, málo disků, hodně trpělivosti s paničkou a v neposlední řadě hlavně zdraví. ♥

Více fotek ZDE

 

14.3.Video

Video z procházky s Daníkem a Cashem v Bystřici ZDE

Videa z coursingu v Radslavicích: Amálka, Sky

13.3. Vycházka

Dneska jsme si daly jen kratší procházku okolo Troubek u Kroměříže :). Procházka to byla krásná, hlavně les :D :). Sky s Amálkou a s Toscou se pořádně vyblbly a večer spaly děvčata jak zabité :). Už se těšíme na další procházky :).

Více fotek ZDE

12.3. Cimburk

Po 14 dnech jsme si udělaly další výlet. Tentokráte na Cimburk. Po obědě jsme vyjely, naložily Ivetu s Toscou a jely do Koryčan. v Koryčanech jsme vysedly z auta a vydaly se na Cimburk. Cesta byla nádherná. Krásná krajina Chřibů  dodávala našemu výletu zvláštní krásu. Byla jsme ráda, že nám vyšlo počasí a sluníčko svítilo, mohla jsem totiž být celý den  v tričku s krátkým rukávem a vestou a nemusela s sebou tahat zbytečně moc věcí :D.  Cesta vedla i přes Vršavu, kde je nádherná louka a děvčata si tak mohla poběhat i na trávě a ne jenom v lese :D :). Ne vždy byla cestička schůdná a my jsme se musely prodírat smrčkama. Na Cimburku jsme se prošly a odpočinuly. Cesta zpátky byla také bezvadná a abychom nemusely prolízat smrčkama, tak jsme to vzaly přímo lesem :D. No nevím jestli to byla správná volba, protože cesta byla plná ostružin a po vyjítí toho velikého kopce jsme byly všechny poškrbané :D. Vycházka to byla bezvadná. :)

Více fotek ZDE

6.3. Intenzivní trénink s Martinou Konečnou v Holešově

Tuto neděli jsme tentokráte vrazily na intenzivku za Marťou do Holešova. Marťa nám dala pořádně zabrat a z poslední sekvence jsme se nemohly vyhrabat :D, ale nakonec jsme ji zaběhly. Byla to příjemně strávená neděle.  Potkaly jsme se tam Peťu s Inesskou a také Aničku s polosestrou Sky Jade Hrdličkou :).

Více fotek ZDE

Video ZDE

27.2. Chropyně, Troubky u Přerova

Je zde další neděle a další výlet. Tentokrát jsme chtěly jít trasu Chropyně, přes louky do Zářičí a pak jít po cyklostezce ze Zářičí někam do neznáma :). Prostě kam dojdeme, tam dojdeme :). Jdeme, jdeme a jdeme. Na rozcestníku kousek za Zářičím, jsme si vybraly cestu, která vedla přímo za nosem :). Rovná cesta byla zrádná. Ani se nám nezdálo, že jsme z Chropyně ušly takový kus. Myslely jsme si, že se potloukáme někde poblíž Zářičí, ale jaké bylo naše přkvapení, když jsme se ptaly nějaké paní, kde to jsme a ta nám řekla, že kousek od Troubek. U vodáren jsme si dali malou přestávu a vracely jsme se nazpět. Cestu zpět jsme si vybraly trošku jinou. Šly jsme pořád podél té staré, ale jakmile jsme se začali stáčet na špatnou stranu a tak jsme se vydaly lesem mimo cestu. Největší překážkou (samozřejmě jen pro mě :D) byl zamrzlí potok (naštěstí nebyl nijak moc hluboký), který jsme musely přejít. Já jsem stávkovala, ale nakonec jsem ho přece jenom přešla. Po chvíli jsme se napojily na starou známou cestu a do Chropyně to vzaly zpátky také po loukách :). Byla to nádherná procházka, kterou spolu snámi absolvovala také Iveta a Tosca :). Děvčata se krásně proběhla a večer spala jak zabitá :).

Více fotek ZDE

26.2. Coursing Radslavice 

Konečně jsme vyrazli na další trénink coursingu. Tentokrát do Radslavic u Přerova. Jak je naším zvykem tak jsme v Přerově trošku bloudily, ale cestu jsme našly :). Trénink se konal v krásném areálu dostihové dráhy. Původně měla běhat jen Sky, ale po domluvě s pánem si i Amálka zaběhla. Sky, jako začátečník běžela nejprve rovinku a potom až větší kolečko. Byla trošičku mimo a překvapená. Rovinku běžela krásně. Větší kolečko jsem sní musela běžet (naštěstí jen půlku :D) a třetí běh také střední kolečko, jsem sní musela začátek také běžet, protože si ještě nebyla úplně jistá, ale v půlce se nádherně napojila a běžela až do cíle :). Beruška mi udělala velikánskou radost :)). Doufám, že příště poběží už sama a panička se za ní nebude muset honit také :D. Amálinka běhala také tři běhy a pokaždé jenom rovinku. Musím (bohužel :D) uznat, že jim to s mamkou šlo líp než mě a Sky :D. Amálka byla velice dravá a rychlá. Střapeček se jí velice líbil :). Už teď se těším na další trénink :)

Videjko a více foteček již brzy :)

14.2. Valentýn

Všem přejeme krásného Valentýna.

Více fotek TADY

8.2. První agility trénink Amálky

Dnes jsme se vypravily na první agility trénink s naší Malou :). Mamka s Malinkou probíhaly 2 tunýlky, jeden zatočený a jeden rovný. Malé to velice šlo. Byla velice rychlá a hlavně ji to strašně mooc bavilo. Maminka byla trošičku ztuhlá, ale věřím, že se do toho dostane a s Malou se vyhoupnou na velice bezvadné agilitáře :)). 
Pár fotek z tréninku TADY
Brzy bude i videjko ;)

7.2. Svítí, svítí slunce nad hlavou :)

Sluníčko! sluníčko se na nás konečně usmálo :). Hned jsme také vyrazily na procházku. Děvčata si užívaly a já také :). Nechat si svítit sluníčko do zad po několika měsících je nádhera :). Po procházce jsme šli na zahradu, kde máme pár překážek a malé tunýlečky :). Na chvíli jsem si půjčila Amálku a potrénovaly jsme tunýlky :).

Máme také krátké videjka : Video 1   Video 2     omlouvám se za kvalitu, ale je to točené mobilem a za šera :(
Více fotek z procházky ZDE

5.2. Coursing

Hurá, hurá konečně jsme se dočkaly a jedeme na coursing. U nás nádherně svítilo sluníčko a po sněhu ani památky. Jen co jsme dojely do Bystřice, byly jsme nemile překvapeny. Foukal studený vítr a sem tam sníh. Náladu nám to ale nezkazilo. Na coursingu jsme se setkaly s Peťou Dlabačovou a Cashem. Jaké bylo naše překvapení, když jsme se dozvěděli, že mají dojet i Maniatisovi a Daníkem (Atomic). Bohužel na běhání jsme se nedostaly :(. Došlo k technické závadě. Šli jsme se aspoň projít po místních loukách. Procházka byla nádherná! Pesani se krásně vyběhali :). 
Daník je velmi živí pes, který si pořád hlídá svůj malý kopačák, který dostal od Toma :). U Maniatisů se velmi dobře zabydlel a všechny si už stihl omotat kolem prstu :). 

Více foteček ZDE  a brzy se můžete těšit také na krátké videjko ;).


 

31.1. Sníh, sníh, sníh

Hned jak jsem dojela ze školy jsem vzala foťák, Sky s Amálku a hurá udělat poslední fotky ve sněhu. Děvčata byla velice šťastná, že můžou jít zase ven. Udělaly jsme si krátkou vycházku do Drahlova (to je malá vesnička kousek od nás). Děvčata se krásně proběhla a vyblbla. Sky měla občas chuť skočit už i do vody (je to blázen), ale pokaždé jsem ji včas uhlídala :). Amálka poskakovala pořád kolem Sky a za každou cenu se ji snažila vyprovokovat ke hře :).

na fotky se můžete podívat TADY :)

30.1. Kam vlastně jdeme??
Je neděle a jak už to tak bývá, i dnes jsme se vypravily na menší tůru. Chtěly jsme jít trasu Bunč-Salaš a zpět, ale zamrzlá silnice směr Bunč nám nechtěla tuhle cestu dopřát. Jen co jsme vjely na první velký kopec, naše "Mařenka" to nezvládla a kopec nevyjela. Po pár marných pokusech jsme to otočily a našly si jinou trasu. Chtěly jsme jít opět na Bunč, ale tentokrát z Roštína. 
    Dnes jsme šli ve složení: Já+Sky, Mamka+Amalí, Iveta+Tosca a Peťa+Kesy a Inesska. Byla to krásná procházka, ikdyž její záměr byl poněkud jiný. Jít z Roštína na Bunč se nám také nevydařilo, neboť cesta byla zavalená stromy a tak jsme si to střihly lesem s tím, že se budeme pořád držet cesty směr Brdo. Z cesty jsme nakonec sešly a došly jsme někam mezi Brdo a Vlčák. Vůbec nám nevadilo, že jsme nedosáhly svého cíle, neboť to byla procházka velice překrásná. Psíci si poběhali, pohráli a hlavně se pořádně unavili!!

Více fotek ZDE

29.1. Procházka

Udělaly jsme si nádhernou procházku po Chropyňských loukách. Příroda byla nádherná a procházka samozřejmě také :).  Více fotek ZDE

27.1. Hlásíme se
Ahojte veškeří návštěvníci našich stránek. Jsme tu s malinkou aktualizací a povídáním o naší malé Amálce a Sky :)).
Amálka nám roste jako z vody. Je hodně energická a tvrdohlavá. Strašně si zamilovala balonky a mé plyšáky :/ (to se mi vůbec, ale vůbec nelíbí, má svoje, tak moje by mohla nechat být, ale ty moje jsou přece lepší :D). Mamka s Amalí pilně trénují a trénují, je to také znát. Amalinda si pěkně sedá, lehá, dělá toč (otočka do leva), umí okolo a částečně zůstaň. Pilně trénují také right (otočka do prava) a spousty dalšího. Pokud nám počasí dovolí chodíme každý den s holkama ven. Obě se pořádně vyblbnou. Sky chytá myši a Amálka chytá Sky :D. Kde je Sky tam je Amálka. Jednoduše řečeno Amálka si venku hledí jenom Sky a ničeho jiného. Pokud jde Amalí s maminkou ven sami, tak si krásně vyhrají. Sky se po odchovu štěňátek hodně změnila. Stala se z ní rozvážná borderka s chutí a nadšením do jakékoli práce (i do poslušností a to jsme je ani jedna neměli rády :D). Jsem ze Sky stráááášně moooc nadšená. Samozřejmě jsem velice nadšená i z Amálky a mamky, protože jde vidět, že jsi obě velice sedly a  mamka si vybrala správně. Se Sky se už těšíme, jak budou mít mamka a Amali natrénováno a  vyrazíme spolu na nějaký větší doktrekk nebo na nějaké závody :)).

Na krátké videjko pořízené mobilem se můžete podívat zde

 

 

Byla také provedena aktualizace rubrik: Odchovy a Plán akcí
Byly také přidány nové fotky ke všem potomkům a v brzké době se také můžete těšit na krátké vyprávění. :))

2.1. Výlet na Hostýn

Vypravily jsme se na výlet směr Hostýn. Vyrazily jsme před 11h. Jely s námi i kamarádky Iveta s Toscou a Zdena s Hermínkou. Na Hostýn jsme si vybraly lesní cestu. Doufaly jsme, že bude aspoň trošku prochozená. Cesta byla prochozená, ale byla celá zledovatělá, takže se tam nedal udělat skoro žádný pořádný krok. Postranní cestičky to jistily a tak se nám podařilo krásně vylézt až nahoru. Bez pádu se to neobešlo, jako první a i poslední jsem hňápla, když jsem uhýbala větvičkám stromů, tak aby mě nebouchly do obličeje :D :D. Cestou jsme potkaly hodně lidí, kteří s sebou měli své psí miláčky. Velice nás těšilo, že se Malinká nebála lidí ani psů, a že jsme mohly mít Sky puštěnou po lese (obvykle vyhlíží nějaké srnečky) a nikam nezdrhla a dala se krásně přivolat :)). Na Hostýnku jsme se podívaly na krásně zasněžený kostel a byly jsme se ohřát v hospůdce, kde si i feňule odpočinuly a prospaly. Cestu zpátky jsme si střihly přes Slavkov. Cestou dolů jsme narazily na krásnou louku, kde jsme dováděly a trošku fotily :). Byl to krásný výlet, domů jsme si odvezly spoustu zážitků, hlanvě Malinká. Těšíme se na další podobné výlety :)).

Více fotek ZDE

1.1. 2011 Jak na Nový rok, tak po celý rok :)

Na nový rok jsme vyrazily na nádhernou procházku po Lipských pasekách spolu s přáteli ze cvičáku :). Procházka byla krásná, užily jsme si i sněhu, který u nás skoro vůbec není.  Těšíme se na další procházky :)) 

 

Více fotek ZDE 


28.12.  Výlet na Brdo

Stalo se rutinou, že pokaždé ke konci roku vyrážíme na Brdo. Ani letos tomu nebylo jinak. Jely s námi Iveta s Brauny a Terka. Pro Malinkou to byla první taková větší procházka. Musím uznat, že ji zvládla bravurně! Na Brdu bylo nádherně. Krásně zasněžená krajina a z rozhledny krásný výhled. Prostě pohádka :)

 Více fotek ZDE

23.12. PF 2011

21.12. Deník štěněte

přidán zápisek :)

8.12. Aktualizačka :)

Tak po dlouhé době jsem konečně přidala nějaký ten článeček do deníku štěňat.
Dále jsem zaktualizovala sekci video.

A jako bombonek na konec :D jsem dodělala a spustila rubriku Amálka. Tak hezké počteníčko :))

7.12.Video 

Přidáno video Štěňata 7 týdnů

Přidáno video Štěňata 8 týdnů

4.12.Video 

Přidáno video KOŤÁTKA VE VĚKU 5 TÝDNŮ

30.11.Video 

Přidáno video PRVNÍ SNÍH

29.11.Video 

Přidáno video z 13.11. s názvem KLONY ÚTOČÍ :D

28.11.Aktualizačka

Přidán zápisek do deníku štěněte

22.11. Arci

Tak už i náš posledňáček Arci našel nový domov!  Věříme, že bude se svojí novou rodinou velice šťastný!

21.11. Foto

Přidány nové fotky štěňátek do jednotlivých fotogalerií.

15.11.Víkend plný her, zážitků a návštěv

V pátek večer nás navštívily mé sestřenice Simonka a Anetka s jejich mamkami. Zůstaly u nás celý víkend. Jen co holky přijely, letěly ke štěndům a za koťátkama. Štěňátka dostala plyšového králíka. Arci si ho hned přivlastnil a snažil se ho schovat před ostatníma, ale jen co zaklepaly misky s krmením, milého králíka nechal být a po večeři se o něj už přetahovaly Afree s Amálkou. V sobotu jsme s holkama vypustily štěňátka na zahrádku. Pěkně se vyblbla. Večer dojeli na návštěvu majitelé Agirky. Snad jim udělala holčička radost. Od minulé návštěvy totiž pořádně povyrostla a stala se z ní malá čertice :)).  V neděli nás poctily návštěvou holky ze cvičáku, Peťa s Inesskou. Zatímco se štěnda chvilku mazlila s Peťou, Sky s Inesskou si hrály. Arci se k nim chtěl přidat, ale nebyl to moc dobrý nápad. Nechybělo mnoho a byl by smeten. Hlavně jim nestačil v běhu :D :D. Po vyčerpávající půl hodince venku jsme se přesunuli do obýváku, kde všichni padli únavou. Dani se uvelebil po boku Inessky :)). O půl 3 nás poctily návštěvou Peťa s Cashem. Cashýka zajímala více sice koťátka, ale na chvilku se zajímal i o svoje děti. Na zahrádce se se Sky vyblbli a i se štěndy se nechal vyfotit. Sky se s nimi bohužel nevyfotila, protože štěnda ji ne a ne dát pokoj :D. Od Dlabačů dostalo každé štěně malou výbavičku, kterou si odveze domů :)). Moc všem děkujeme za příjemně strávený víkend.

14.11. Stránečky

Tak už i Atomic "Dani" má své VLASTNÍ STRÁNKY moc nás tím potěšili.

Po kliknutí na foto se zobrazí stránky

 

11.11. Aktualizace 

Nový zápisek do deníku štěněte
Přidány fotky z první návštěvy venku

9.11. Video

Přidáno nové video

Přidáno video Sky a Atomika "Daniho" ZDE

8.11. Stránečky   

Velice nás potěšilo, že naše holčička Afree má SVÉ VLASTNÍ STRÁNKY!!!

Po kliknutí na foto se zobrazí stránky

 

6.11. Aktualizace

Dnes jsem si konečně udělala čas a napsala zápisek do deníku štěněte, přidala fotky do galerií a také dodělala rubriku v sekce Lady. tak hezké počteňíčko a pokoukáníčko

 

30.10. Dárek

Dnes nás navštívila rodina Duškova, ke kterým poputuje Ajimek, z Českých Budějovic. Od Denisky jsme dostaly krásný obrázek Sky, Cashe a malých prcků. Moc děkujeme :)).

28.10.Podzimní procházka

Přidán zápisek do deníku štěněte a nové fotky štěňátek do jejich galerií na rajčeti ;).

Dnes jsme si udělaly sice krátkou ale krásnou procházku po našem hájku. Sky celá šťastná, že jde na delší vycházku a zrovna do lesa :D. Skoro celou vycházku jen špiclovala, kde vyletí nějaká srnečka :D.

 

 

 

26.10.Video 

Přidáno video malých draků v deníku štěněte :-)

22.10. Novinky :)

Nový zápisek v deníku štěňat a také přidány do všech galerií nové fotky ;)

19.10. Video

Další videjko ke zhlédnutí zde

18.10.

Nový zápisek v deníku štěněte

13.10.Foto

Nové fotky v Galerii

12.10. Video

Další videjko ke zhlédnutí zde

10.10. Video

Štěňátka mají už i své první videjko!!! ke zhlédnutí zde

10.10. Aktualizace

Štěňátka mají už své fotogalerie- více v odchovech
Aktualizován deník štěněte 
Aktualizována rubrika Britská kočka Lady

 

8.10.Máme štěňátka

Sky nám porodila 6 zdravých štěňátek, 3 kluky a 3 holky :). Více v deníku štěněte.

 

3.10.Mamina Sky smiley

Už je to skoro dva měsíce co je Sky maminou čekatelkou. V této době si se Sky hrajeme a chodíme na vycházky. Pořád polehává, ale když do ruky vezmeme balonek, tak úplně zapomene, že je březí a hurá do hraní :). Sky nám přibrala krásných 6 kilo a stala se z ní veliká mazlivka :)). Porodní bedna už je na světě a teď už jenom čekáme a těšíme se na štěnda :).

Pár foteček maminy:

 
3.10. Aktualizace
Přidány fotky do Galerie a také nové video.
 
 
3.9. Veterina

Máme radostnou zprávu!! Dnes jsme byly na veterině na ultrazvuku a pan veterinář nám potvrdil, že Sky je BŘEZÍ!!!!! a tak se můžeme kolem 11.řijna těšit na malinký Skájinky a malinký Cashíky :))

 

 28.8. Koupání

Jely jsme se okoupat na Pískáč do Zářičí. Voda byla sice trochu ledová, ale i tak jsme s to bezvadně užily :)).

   9.8. Krytí

Máme nakryto. Teď si počkáme, až co nám ukáže ultrazvuk... :))) více v sekci Deník štěněte

Více o plánovaném vrhu v sekci Štěňátka.

 

 9.8. Aktualizačka

Přidala jsem do sekce Videa další videjka tak se jukněte ;).

Další fotečky z intenzivky s Martinou Konečnou ZDE  a také jsme od Rádi Vykydalové dostaly videjko z intenzivky, Moooc děkujeme :)).

 
 

 

 

 

 

 

 

 Přidávám ještě pár foteček Sky a jablíčka ;).

   

 18.-21.7. Intenzivní trénink s Martinou Konečnou

Absolvovaly jsme 4 denní trénink s Marťou Konečnou v Kroměříži i s kamarádkou Klárkou Ajglovou a jejím borderákem Eddiem, kteří u nás přespávali :). Tréninku se na dva dny účastnila i Lucka Jašková, která u nás taky přespávala, takže jsem měla pokojík plný psů :D.Tréninky nám hodně pomohly. Jak v technice vedení, tak ve zrychlení nebo ve vysílačkách :)). Marťa nám stavěla velice záludné sekvence, kde sme si museli dávat pozor kam a jak se hneme, jesli můžeme pesanům utéct nebo jim musíme pomoct. Sky i mě velice bavilo trénovat s Marťou, našli jsme si nové kámoše mezi agiliťáky a probraly různá pro a proti ve zbůsobech trénování.Když jsme zrovna netrénovaly tak jsme zašly na procházku kousek do polí, co byly vedle cvičáku. Byli s Klárkou taky na procházce u nás v Šelešovicích pod lesem. Po večerech jsme hrály karty a pily bezinkový sirup :)))). Sky s Edou v pohodě vycházeli. Lady se Eddie vůbec nelíbil a ani Eddie nebyl nadšený, že musí přebývat pod jednou střechou spolu s Lady, ale oba to přežili ve zdraví a žádnou psychickou újmou :). Intenzivka se nám moc líbila a těšíme se na další :))).

    Za fotky děkuji Peti Častové a Denise Lajmarové

 

 10-11.7. Závody agility Zlín

Po měsíci jsme vyjely na dvoudenní závody na náš cvičák do Zlína. Počasí nám přálo :). Poprvé jsme závodily v kategorii LA2. Pan rozhodčí Petr Rybář nám stavěl velice záludné, ale běhavé parkury. Sky mě v obou dnech hodně potěšila. Běhala pěkně rychle a soustředěně. Z 6 běhů jsme zaběhly 3 čistě, jednou jsme se bohužel diskly a v dalších 2 jsme měly chyby, ale nic to nemění na tom, že jsem byla nadmíru spokojená. :)))))) Když jsme neběhaly tak jsme byly Sky ochladit v nedaleké Dřevnici :).

 Výsledky:  

  Agility: Zkouška LA2: Jumping:
Sobota: Dis. 10. místo - VD 5. místo
Neděle: 20. místo 3. místo - V 7. místo

Za fotky děkuji panu Vránovi, Verči Ševců a mamince.

 

 

 5.6. O Zlínský ranec III

První červnový víkend jsme se účastnily agility závodů v Ludslavicích, které pořádal agility klub Argus Zlín. Měli jsme krásné počasí, sluníčko svítilo a svítilo, takže jsme domů přijely malinko přismahlí :D. Pan rozhodčí Petr Dostál nám stavěl krásné parkurky. V prvním běhu jsme se sice diskly (samozdřejmě po mojí chybě), ale Sky ho krásně doběhla :)). Zkoušku jsme zaběhly pěkně s 1 zhozenou laťkou (Sky poslední dobou zapomíná zvedat nožky :((). V posledním běhu jsme se vrátily ke "starému"  běhání, kdy Sky po skočení dvou skoček začala čučet na mamku (mamka se na ni zaměřila kamerou a Sky se musela podívat kdo to je :D). Naštětí se potom rozběhla a doběhly jsme bez chyby a jako jediný doběhlý team v LA1 :)))). Seznámily jsme se tam se Zuzkou Čenkovou a jejím pesanem Plutem ze Slovenska. Jsou mooc super :)).

  Výsledky:

Jumping: DISK.

Zkouška LA1: 3. místo

Agility: 1. místo v LA1, 2. místo ve všech Large

    Sky s Plutíkem

Za fotky děkuju panu Vránovi a Zuzce :))).

 

20.5. Fotečky

Procházela jsem fotogalerii a stránky Lucky Ševců a narazila jsem na fotky z loňského agility tábora ve Větřkovicích. S jejím souhlasem jsem si je stáhla a pár foteček vložila na web :). Moooc děkujeme :)))

 

 17.5. Aktualizace

Konečně jsem zasedla k aktualiaci :). Přidala jsem fotky do sekcí O Nás a Sky. Přidala jsem do sekce Sky Fotogalerii a upravila sekci Videa. Hezké pokoukáníčko a počteníčko :)

 

 2.5. Dvojzkoušky agility Zlín

Letošní první oficiálky jsme si odběhaly na našem cvičáku ve Zlíně pod dohledem paní rohodčí Alice Glöcknerové, která nám dávala krásně běhavé parkury. První parkur jsme si odběhly čistě!! Ve druhém byla Sky ze začátku trošku rozhozená a měli jsme dvě odmtnutí, ale pak se rozběhla a bylo vše ok. Sky byla velice přešikovná. Velikánská pochvala ;). Videjko doplním později ;)

 

  Výsledky:

1.zkouška: 3.místo splněna na VÝBORNĚ splnily jsme podmínky pro postup do LA2

2.zkouška: 7. místo

 za foto děkujeme Ivči Vranové

 

   9.4.-11.4 Úspěšně jsme absolvovaly náš první dogtrekking !!!
 
 Za úspěch považuji zejména to, že jsme došly a dokonce jsme nebyly ani poslední. Trasa Chřibského dogtrekkingu měřila 43,5 km a zvládly jsme to v čase 12:16 hod. a přestože moje netrénované tělo plakalo (hlavně následující dny) to byl úžasný zážitek a už se těším na další podobnou akci. Ať už organizovaně nebo samostatně.
Sky byla úžasná. Je to tahací fena, která se nikdy nenaučila (přestože jsme se snažily) chodit normálně na vodítku. Výhoda pro dogtrek. Moc mi pomáhala do kopců a její přirozená soutěživost, kdy nás někdo předbíhal, ji hnala dopředu bez ohledu na únavu. Nevím jak se nám to podařilo, ale prvních 25 km jsme šly 8 hodin a těch zbývajících 20 kiláků  jsme zmákly za 4,5 hodky. Pár kiláků jsme si i zašly. Nejspíš nás hnal déšť, který nás právě v polovině zastihl a provázel až téměř do konce cesty. Dlužno dodat, že to byl i strach ze tmy. Večer se blížil a já nechtěla jít lesem potmě. To jsem ještě netušila co mě čeká.
 
  Vycházeli jsme s Tondou a Corinkou. Tony je borec, kopce si zlehka vybíhal, zatímco já jsem za ním funěla v závěsu. Do toho jsem se kochala, fotila a Tony na nás neustále čekal. Rozdělili jsme se na 10. km a udělali jsme dobře. Tony s Corčou se umístili na 2. místě. Gratulujem!
 
Pokračovaly jsme v cestě a při jednom mém kochání jsem na rovné cestě šlápla na jediný kámen a parádně hodila držku. Zvrtla jsem si kotník, roztrhala kalhoty, rozbila koleno. Přistála jsem na zemi a  Sky se na mě podívala tázavým pohledem: „co to děláš, budem dělat blbinky“?, Musela jsem se smát. Utřela jsem cvrčky z očí z bolesti, pomalu to rozešla a už mnohem opatrněji vandrovala dál. Docela mě to i psychicky rozhodilo a hlodalo to ve mě: To nedáš, to nedáš. Ale jak jsem šla dál, tak to ze mě zase spadlo a šlapaly jsme zvesela dál.
Na cestě k Cimburku jsme potkaly Alenu a Kastora. S nimi jsme šly až na Stupavu, kde jsme se rozdělili. A my pokračovaly v krasojízdě. Déšť se stal vytrvalým, hodiny letěly. Tak jsme na to šláply ať jsme za světla na základně. Cesta byla docela dobrá. Několik kilometrů jsme šly po asfaltce, která se nakonec ukázala náročnější jak cesta po blátě. Bolely z ní nohy. Pak zase cesta lesem. Bláta bylo čím dál víc, už mě však nemohlo rozhodit. Bylo měkoučké, bylo ho moc a bylo všude a já už byla docela vyčerpaná, že jsem jej ani nevnímala. Musím pochválit Sky.  Byla promáčená a vyčerpaná, ale když nás na Vlčáku nás předběhli dva longaři (longař = závodník na 80 km), zabrala a vytáhla mě nahoru raz dva. Pak už zbývalo jen Brdo a měly jsme to v kapse. Na Brdu to byla paráda. To už jsme byly doma. Už se snášel večer, pomalu se vkrádala mlha kolem rozhledny: Byl to tajemný pohled a kouzelný pocit, který jsem do té doby na Brdu ještě nezažila. Moc pěkný.
 Nicméně náš čekaly ty nejtěžší dva kilometry z celé trasy a v mém životě. Kdo nezažil, nepochopí. Polom. Popadané stromy, které se nedaly obejít. Značky nejspíš papadaly i s těmi stromy, mapu jsem měla promáčenou a nečitelnou. Nevěděla jsem  kudy dál. Naštvaná, že už je to jen kousek a tma na krku. Ještě, že existují mobily. Kamarádka Peťa poradila (díky Peťo, jinak tam bloudím ještě dnes). Tak jsem se pustila dolů z kopce, prolízala ty zatracený stromy, Sky táhla (i když neměla) a já si párkrát sedla na prdel. Do slovníku mi přibylo několik nových peprných nadávek a já se ocitla konečně na normální lesní cestě. V tom se ze tmy vynořilo světýlko, objevil se další longař. Docela šupal. Toho jsme si ale nemohly nechat utéct. Zavěsily jsme se za něho a valily.  Nohy jsem necítila, ale zoufale jsem už nechtěla být v tom pitomým lese, ve kterým bylo vidět jen co čelovka dosvítila, sama. Až jsem najednou zaslechla štěkot psů.
To byl nádhernej pocit. SKY, DALY JSME TO!!!!! Ta úleva! Že jsem se neztratila, že jsem to došla. Úlevu vystřídal pocit štěstí. Spadl mi obrovský balvan ze srdce. Vzala jsem ho a donesla si ho až do cíle. Mám ho doma, a když se na něj podívám, srdíčko se mi zatetelí a vím, že je to jak v jedné písničce:
 
„…Je to jak nic,
to totiž neváží víc.
Je to něco jak dech,
jak přání na křídlech. 
Je to nemožnej cíl,
kterej sis vymyslil.

Je to jak sen,
co ráno rozpustil den.
Nic není dost velkej cíl,
aby ses nepokusil.
Volej k nebi přání
a všechno bude k mání.
 
Touha je zázrak, kámo, zázrak.

Je to jak žár
pořádně velkej dar.
Je to jak letící drak,
naprosto přesnej prak.
Je to hukot moře,
je to pramen v hoře.

Touha je žít, 
zůstat a neodejít.
Touha je padnout a vstát
a rány nevnímat.
Je to tlukot srdce,
je to poklad v ruce.

Je to jak třpyt
jako sluneční svit,
úžasná měsíční zář.
Je to jak boží tvář.

Je to skrytá síla,
je to zlatá žíla.

Touha je zázrak, takže přej si, co chceš.
Probouzej sílu, s ní už neklopýtneš.
Touha jsou čáry, v hloubi duše je máš.
Touha je zázrak, kámo, zázrak,
vždyť už to znáš!
Touha je krám, kde mají všechno a hned.
Fakt je tam k mání i ten pitomej svět.
Touha je brána ke všemu, o čem jsi snil.
Touha je cesta i cíl.

Touha je zázrak, kámo, zázrak!...“
 
 
Tož… zdrávi došli!!

Více foteček chřibských lesů TADY

 

  1.4. Happy birthday

Sky oslavila své 3. narozeniny.

 

  27.-28.3. Dvoudenní trekový výlet ;)

S mamkou jsme se rozhodly udělat si malý trekový výlet od nás k babičce do Chropyně.

  1. Den:

Vyrazily jsme tak hodinku před dvanáctou. První úsek Šelešovice-Zlobice se nám šel bez problémů, akorát Sky si hned na začátku našla nějakého zajíce, kterýho by mohla pronat :((, a tak se hned ze začátku uhnala :(. Ve Zlobicích jsme se stavily k babičce a dědovi na oběd a odpočinek. Kolem 3 jsme vycházely ze Zlobic po cyklostezce,která vedla do Bezměrova a pak do Chropyně. Na začátku Bezměrova jsme Sky vykoupaly v místním rybníčku. Přešly jsme Bezměrov a vešly do kojetínského lesa, který byl místy opravdu úchvatný. Zachvilku jsme došly do Chropky. Nohy nás po 16,5km pekelně bolely a byly jsme rády, že tu trasu nemusíme jít ještě en den na zpátek:D.

 

  2. Den:

Po obědě v Chopce jsme se vydaly na cestu zpátky. Počasí nám nějak nepřálo a mrholilo. Na bezměrovským mostě sme potkaly kámoše a tak jsme se chvilinku zakecali :).  Pak nám zavolal děda ze Zlobek, že nám přijedou s babi na kolech naproti :). Potkaly jsme se snima na půl cesty do Zlobek :). Stavily jsme se u nich zase na menší zastávku a začalo nám pršet :(((, ale než jsme se občerstvily pršet přestalo a my jsme vyrazily na cestu k domovu s doprovodem bábi  dědy na kolech:)). Za nama bylo strašné černo a udělala se i duha :). Babička z Chropky nám volala, že u nich strašně prší tak ať si pohneme, aby jsme nezmokly. Babička s dědou odbočili na polňačku, kterou se dostanou dřív dom a my sme pokračovaly v cestě. Sky nejdřív nemohla pochopit že už snáma nejdou a že půjdem sami :D. Místo toho aby mě ,,pomohla" v chuzi (měli jsme totiž půčený trekový pás) :D si ze mě udělala tahače :D:D. Hodně se nám rozfoukalo a tak jsme šláply do pedálů abysme stihly dojít domů než začne pršet. Došly jsme dom a déš nezastihl nás, ale bábu s dědou :D:D. Doma jsme si trochu odpočinuly. Dívala jsem se kde je Sky a ta seděla u dveří a čekala že ještě někam půjdeme :D:D a tak jsem ji vzala ještě na menší procházku s Vikčou. :))

 

Byla to krásn procházka, po které nás strašně moooc bolely nožky. Mamka má obavy, že ten trek, který chce jít za 14 dní nezvládne, ale já jim věřím, že to dojdou do konce ;) ;)

FOTA TU

  25.3 Procházka s Viktorkou a procházka po lese s mamkou

Se Sky jsme byly na vycházce s kamarádkou Vikčou a jejím hafanem Benem. Sky se krásně proběhala a taky si trošku zaplavala v našem Šelešovským potoku. Odpoledne, jak dojela mamka z práce jsme si vyšly do lesa vyzkoušet trekovej pás, který měla mamka půjčený. Procházka byla super. Sky pořád vyhlížela srnečky a zajíčky :D. Měli jsme štěstí a viděli jsme 11 srnek, ale Sky měla ,,smůlu". Byla na pásu a tak je nemohla prohnat :D. Večer byla unavená a spala jak zabitá.  

  

 

 20.3.  neoficiální závod agility o ,,Kostelanskou jarní tlapku"

Letošní sezónu jsme zahájily neoficiálníma závodama v Kostelanech pořádaných agiliťákama z Kroměříže. Běhalo se v hale. Se Sky jsme běhaly v pokročilých. V jumping jsme zaběhly jen s jednou chybou a umístily jsme se na nádherném 2. místě. Open jsme zaběhly bez chyby a umístily jsme se krásném 3. místě. Sky běhala opravdu nádherně. Taky jsme tam potkaly nevlastní sestřičku Sky Jade Hrdličku.


Video TU

  za fotky děkujeme fotografu z deníku naše adresa a paničce

 21.2. Slunečná procházka

Dnešní sluníčko krásně svítilo, a tak jsem se rozhodla, že když jsem nešla s mamkou tu tůru do Zlobic tak půjdu aspoň do Rataj. Šlo se mi pěkně, sice sníh už byl dost mokrý a v některých úsecích se bořil a někde nebylo po sněhu ani památky a byl tam jen asfat nebo hlína. Sky se krásně proběhla a taky jsme si pohrály a dělaly blbosti:D. Udělala jsem zase trošku hezkých foteček.

   

více fotek ZDE

 

 14.2. Nedělní 14-ti kilometrová "procházka" :)

Konečně se udělalo hezky, žádný vítr a žádný sníh jak už je v posledních dnech zvykem a vyrazila jsem se Sky na dlouho plánovanou cestu k rodičům do asi 7 km vzdálených Zlobic. Před týdnem jsem si terén "omrkla" asi do poloviny a až na pár úseků byla cesta schůdná. Teda - obvykle bývá schůdná, ale letošní zimu je všechno jinak. Cesta je uzavřena z důvodů řádění letošní zimy. Tedy uzavřena pro auta. Ovšem pro nás, kteří rádi chodíme je to ideální stav, protože zmíněná auta nejezdí a Sky si může běhat jak se jí zlíbí. Pokud ji ovšem nenapadne prohánět zajíce :-) Zledovatělý povrch mě udržel, takže jsem se nepropadala a šlo se dobře. Samozřejmě během týdne, kdy napadlo dalších několik centimetrů sněhu a trošku odměklo, bylo všechno jinak. Místy bylo třeba se brodit sněhem až do půli stehen, což nám cestu ztížilo. Tedy mě. Sky byla v poho, sníh se pod ní nebořil a její výraz "paničko, kde otálíš??" mě vždycky rozesmál a zahřálo mě u srdíčka, že mám vedle sebe "správnýho parťáka". Děda nám přišel pořádný kus cesty naproti, doma jsme se občerstvily (dobrý oběd a kávička se zákuskem mňam mňam) a na zpáteční cestu nás děda i babi vyprovodili zase pořádný kus cesty. Byla to moc příjemná neděle. Sky byla v nadšená, miluje prostor a sníh a dnes ho měla nadmíru. V nejbližší době si túru zopáknem :-)

  

více fotek najdete tady

 

   13.2. Memoriál Stanislava Smolky

Už po druhé jsme zavítaly na memoriál Stanislava Smolky jako účastníci. Sky chodila poslušnosti vlažně, v odložení si sedla, pak lehla, poplazila se, ale jinak se velice snažila ;). No co, budeme muset natrénovat a ne trénovat týden před závodem :D :D. Měly jsme zatím náš rekord v nejlepším počtu bodů v poslušnostech a to 112 a umístily jsme se na nádherném

2. místě!! JUPÍÍ

    

 více fotek najdete tady

  23.1. Vycházka po loukách

Udělali jsme si krásnou vycházku po loukách v Chropyni s mojim bratrancem Míšou a následně malý přípravný trénink na Memoriál Stanislava Smolky, který se bude konat 13. února.

    

  20.1. CHOVKA

Přišel nám schválený název CHOVATELSKÉ STANICE SKY TRIP

 

   18.1. Sněhová procházka

 Vyšly jsme si s kamarádkou Terkou a jejím pesanem Benem na procházku. Sky se s Benem krásně proběhli

a taky zabobovali :D.

   

 

 

 

  PF 2010

 

 

   29.12. Výlet na Brdo

Udělaly jsme si náš každoroční výšlap na Brdo. Šly s námi i moje 2 kamarádky. Po obědě jsme vyjely. Vystoupily jsme na Bunči a na Brdo si pomalinku šlapaly. Cestou jsme potkaly kamarádku Marťu a její tři holky. Procházka to byla krásná

  

 

   PF

Všem děkujeme za krásná PF, které jsme obdržely.

 

   Nový přírustek

Máme britskou kočičku jsménem Lady.  Ladynka je velká čertice a neposeda. Se Sky se ze začátku moc nemusely a byly na sebe jako ,,pes a kočka", ale teď začíná Lady Sky ,,šikanovat" .

 

 

 

 28.10. zkoušky dle IPO/SchH Zlín

Složil jsme další zkoušku a to BH. Jupíí!!!!

   

Za fotky děkujeme Marku Havlíkovi. více fotek ze zkoušek neleznete ZDE

 

 

 

 18.10.2x zkoušky agility

 

Po deštivém týdnu nám počasí krásně přálo. I když  bylo blátivo tak nepršelo a nefoukal vítr. První běh jsme zaběhly bez chyby a umístili jsme se na krásném 1.místě a získali zkoušku na výborně!!!!!! Jupíí!!!!!!

 

Ve druhém běhu jsme se sice diskvalifikovaly, ale Sky se běhy opravdu dařily. Měla je pěkné a rychlé.

Rozhodčí: Lenka Pánková (cz)

 Výsledky:

1. zkouška: 1. místo

2. zkouška: Dis

Součet: Dis

 

 

 

  6.9. Agility Cup města Kroměříže

 

V Kroměříži se nám bezvadně vedlo :D. První běh jsme doběhly jen s 1 chybou a 1 odmítnutím. Zkoušku jsme zaběhly čistě a celkem rychle. Jumping nám pan rozhodčí postavil ,,trošíčku" těžší (z davu se ozvalo ,,i rozhodčí mají své dny":)), ale zvládly jsme to doběhnout jen s 1 odmítnutím. Hurá a máme první zkoušku na výbornou!!!! :)))

Video: Zde  

koukněte se :))

Rozhodčí: Tomáš Glabazňa (SK)

 Výsledky: 

Agility: 16. místo

Zkouška LA1: 3. místo a 1 zkouška splněna na výborně

Jumping: 5. místo

Součet: 6.místo

    

Za fota děkujeme Denise Lajmarové.

 

 

 

 5.9. Agility závody Zlechov

 

Na závodech ve Zlechově jsme si sice nevedly moc dobře, ale Sky to zase strašně rychle běhalo :). Z běhů jsem měla radost i když jsme se 2x diskly :(.

Video: ZDE

  koukněte se :))

Rozhodčí: Jiřina Máčková (cz)

 Výsledky:

Jumping: DIS

Zkouška LA1: DIS

Agility: nebyly zveřejněne výsledky ;(

    

Za fota děkujeme Ivě Vranové a Kamči Ševčíkové a panu fotografivi Gaffer.

 

 

 

 29.9. Poddřevnický pohár

Zúčastnili jsme se Poddřevnického poháru, který pořádal KK Zlín Příluky. Byly to závody poslušnosti a umístily jsme se na 5. místě ve speciální kategorii.

 

 

 15.8. Agility závody Větřkovice
Během tábora proběhly i závody, kterých jsme se zúčastnili. Rozhodčí byla paní Jiřina Máčková, která nám stavěla pěkné tratě. Byly jenom 2 běhy, jump a zkouška.
 
 Výsledky:
Jumping: 13. místo
Zkouška: 6. místo VD
 
 
 
 

 9.8.-16.8. Agility tábor Větřkovice

Letos jsme trávily dovolenou v podobě výcvikového agility tábora. Bydlely jsme v chatce s kamarádkou Martinou a její australankou Airou a kříženkama Bety a Míšou. Holky se snášely a Sky s Airou pořád blbla . Tréninky jsme měli 2x denně a naší instruktorkou byla Iveta Matzenauerová, se kterou se trénovalo skvěle. Blízko tábora byl rybník, kde jsme chodily koupat pesany. Týden ve Větřkovicích byl bezvadný.

 

Další fotografie naleznete ZDE 

Video najdete v sekci Videa.


 

 

 2.8. Bonitace

Sky se stala chovnou fenou.

 

 

 

 19.7. Intenzivka s Ivetou Matzenauerovou

V neděli na intenzivce jsme začínaly hned v 8 h. Počasí nám z rána moc nepřálo a chvílemi i mrholilo, ale přesto trénink začal. Iveta nám zase stavěla bezvadné tratě, někdy hodně běhací jindy zase hodně na motání =D. Běhy se nám dařily pěkně. Sky měla pěkné zóny a povedla se nám i jedna vysílačka=)). Po hodinovém tréninku jsme jely se Sky i s hafanama od Tondy a Haničky, kteří jeli s námi vyvenčit na Bágrág a o půl jedné začala druhá část. To Ivča vypustila pár zón a trošičku víc nás pomotala mezi skočkama, ale taky jsme měli jednu pěkně běhací trať. Odpoledne nám vysvitlo i sluníčko. Trénink byl úplně super a těšíme se na další!! =))

  

 

 

 12.-13.7. Agility závody Zlín

Dvoudenní závody ve Zlíně se nám na běhy úplně nepovedly. =(. Ze 6 běhů jsme se 4x diskly.  Pan rozhodčí nám stavěl tratě, které byly hodně namačkané na sobě, ale nám to spíše vyhovovalo. Hodnotil nás pan rozhodčí Michael Stainer z Rakouska.
 výsledky:
Sobota:
jumping: Disk
zkouška: disk
agility: 12. místo
 
Neděle:
jumping: disk
zkouška: 6. místo (zkouška splněna za vd)
agility: disk

 

 

 

 3.7. Vyšetření očí PRA

Jely jsme do Brna na kliniku za panem doktorem, aby nám vyšetřil dědičné onemocnění očí. Výsledky byly bezvadné. Vyšlo nám, že je prostá. To znamená, že nemá žádné onemocnění!! Jupí!!

 

 

 

 27.6. Mezinárodní výstava psů Brno

Na mezinárodní výstavě jsme dostali ohodnocení V4. Za toto ohodnocení jsme velice rádi, protože jsme měly velikou konkurenci. Hodnotil nás pan rozhodží Krinke (cz).

 

 

 

 20.6. O Zlínský ranec II

V sobotu jsme jely na závody do Zlína, ale dopadly katastrofálně.

 Výsledky:

1.běh: DIS

Zkouška: DIS

2.běh: DIS

 

 

 

 7.5. Intenzivka s Ivetou Matzenauerovou

Na tréninku s Ivčou jsme byly rozdělení podle kategorií a v naší kategorii (large) jsme byly jen my a náš kamarád Tonda se svojí fenkou Korčou a pán, který v agility teprve začínal se svým pesanem Benem. První část tréninku nám začala ve 12h. Ivča nám postavila skočky, tunely a kladinu se slalomem. Dávala nám zapeklité tratě, ale zvládli jsme je. Po odtrénované hodině jsme šli okoupat pesany k řece. Další část tréninku nám začala v 16h. Trénovali jsme na stejných překážkách+kruhu. S Ivetou se nám bezvadně trénovalo a s tréninku jsme si určitě odnesli bezvadné rady.

 

 

 

 23.5. Spuštěny nové stránky
Dnes jsme spustili nové stránky, doufám, že se vám budou líbit.
 
 
 16.5.2009 Krajská výstava Zlín
V sobotu na krajské výstavě nás hodnotil pan rozhodčí Redlicky z polska. Ohodnotil nás V1,VT a VK.
  
V1: Výborná v pořadí 1
VT: Vítěz třídy otevřené
VK: Krajský Vítěz
 
 
 9.5. Závody agility
V sobotu jsme se účastnily dalších závodů, které obsahovaly i zkoušku. První jump jsme se diskly, druhý jump jsme zaběhly bez chyby, ale strašně pomalu a zkoušku jsme zaběhly s chybou a pomalu. Jumpů se účastnilo 32 týmů a zkoušek v naší kategorii se účastnilo 16 týmů. Naše běhy nám hodnotil pan Petr Noga.
 Výsledky:
ObrazekObrazek
1. jump: DIS.
2. jump: 11. místo
3.zkouška: 9. místo
 
 
Za fotografie děkujeme Ivči Vranové.
 
 
 3.5. Zkoušková neděle
V neděli jsme se účastnily zkoušek agility. Naše běžecké výkony nám hodnotila p. Lenka Pánková. V prvním běhu jsme byly trošičku pomalejší  a v druhém běhu jsme to zvládly jen s jednou chybou a jedním odmítnutím. Zkoušek v naší kategorii se účastnilo 19 týmů.
Video: ZDE
 Výsledky:
ObrazekObrazek
1. zkouška: 9. místo
2. zkouška: 9.místo
Za fota děkujeme Ivči Vranové a Tomáši Seemanovi.  
 
 
 
 1.5. Jumpingový pátek
Na 1. máje jsme se zúčastnily 1. oficiálních závodů agility. Počasí nám přálo a běh nám hodnotila rozhodčí Slávka Podmolová. V prvním běhu si Sky udělala malý výletek po parkuru. V druhém běhu jsme zase šly na jinou překážku, ale třetí běh se nám vyvedl.Závodů se účastnilo 39 týmů.
 Výsledky:
 
 Obrazek
 Obrazek
1. jump: 27. místo
2. jump: DIS.
3. jump: 10. místo
 
 
Na video se můžete podívat ZDE
Za foto děkujeme Ivči Vranové a Kamči Ševčíkové.
 
 
 20.4. Aktualizovaná fotogalerie
Přidány nové fotografie do galerie
 
 12.4. Výlet do ZOO
Jednu krásnou neděli jsme jeli do ZOO v Olomouci. Byl to krásný výlet. Celou 1,5 h co jsme byli v Zoo se Sky chovala vzorně nebála se lidí ani zvířat a nedělala žádný ,,bordel". Najednou jdeme kolem pavilonu tygrů a zavříská tam nějaký pták. Sky se ho strašně bála a  táhla nás pryč. Tak jsme ji odvedli do bezpečné vzdálenosti a tam ji uklidnili a šli jsme pomalu směrem k východu. Za celou dobu co jsme tam byly se napila až na konci naší procházky i když měla možnost u pavilonů (byly tam totiž misky s vodou). Když přišla k misce tak si jen čuchla a podívala se a jako by říkala opravdu musím? z cizí misky pít nebudu. Cestou zpět k autu jsme zašli do květinářství a Sky nechali přivázanou před obchodem. Nedělalo jí to žádné potíže a mamka si  koupila stromeček na zahrádku. Byl to krásný den a Sky se chovala vzorně  už se těším na náš další výlet do nějaké zoo.
 
 
 1.4.  2. narozeniny
Sky přejeme ti vše nej v druhém roce života.
 Obrazek
 
 
 5.3. Přidány fotky do fotogalerie
 
 1.3.Vycházka
Dnes jsme si vyšli na vycházku i s naším kamarádem a jeho psem Donem. Byl hezký slunný den a šli jsme si po polňačce a kolem tekl takovej hlubší potůček. Přišli jsme na naše obvyklé místo většinou se z toho místa dá vlézt do potoka a Sky se tam vždy vykoupe. Nejdříve jsme si pocvičili potom měli pesani volno. Sky se chvíli nudila tak jsme jí začali házet balonky po chvilce ji to přestalo bavit a jen minutku jsme z ní spustili oči tak slušíme žbluňk. Sky se nám vykoupala v potoce. Měla štěstí že bylo teplo a celkem rychle uschnula a nenachladila se. Tak naše první březnová vycházka dopadla i s prvním koupáním
ObrazekObrazek
 
 
 21.2. Liga Olomouckého kraje
 
umístili jsme se na  29. místě
Byly to závody poslušnosti. Sky si na odložení popoběhla a odložila se o kousek dál a při aportu se mě rozhodla ignorovat a šla se podívat jak se daří pejsku na druhé straně. Po této skušenosti jsme začali pilně trénovat aby se nám už nemohlo nic takového stát.
 
 
  31.1. Memoriál Stanislava Smolky
Zúčastnili jsme se memoriálu Stanislava Smolky ve Zlíně. Byly to závody poslušností. Já a Sky jsme se účastnili speciálních cviků neboli poslušnosti.Byl to celkem pěkný den až na to že odpoledne začalo sněžit, ale nám to vůbec nevadilo. Získali jsme krásné 8. místo z 18 ůčastníků. 
naši bodovací kartu naleznete v rubrice Sky.
 
 4.1. Aktualizována fotogalerie
Aktualizovali jsme fotogalerii na rajčeti tak se mrkněte
 
 Pf 2009
Veselé Vánoce a šťastný nový rok
 
Obrazek
 
 
 18.9. Národní výstava Brno
Na národní výstavě v Brně jsme dostali ohodnocení V3- výborná v pořadí 3
 
 
  28.9. Složili jsme zkoušku ZPU-1
Sky složila zkoušku zpu-1.
bodovací listinu najdete v rubrice sky
 
 
 
 6.9. Agi závody v Přerově
Ráno jsme si zbalili a vyjeli i s kámošem Tondou a jeho fenkou Korinkou. Do Přerova jsme dojeli před 8 hodinou. Našli jsme si pěkné místečko na sezení hned u tréninkové dráhy a šli jsme se se Sky rozehřát. Tak kolem půl deváte nám byli zděleny organizační věci.  V 9h šli na trénink první závodníci. Za chvíli jsme přišli na řadu my. Vše bylo čistě zaběhnuté až na jednu vynechanou tyčku ve slalomu. V openu se už nikomu nechtělo protože bylo strašně vedro nám už vůbec ne a tak si tam na mě Sky dívala pohledem opravdu musím. Tak potom to teda šlo ale byli jsme uřícené obě dvě. Při vyhlášení výsledků na nás pálilo slunce tak jsem Sky musela schovávat do našeho stínu protože byla celá vřelá.
 
 Výsledky:
My                                                 Tonda                              
open:  2. místo                   dis.                                            
jump: 9. místo                                 3. místo
 
  
 

 
 
  17.8. Velké překvapení aneb naše první agi závody
Tak a tady je to slibované překvapení. Dnes jsme byli na neoficiálních agi závodech pro začátečníky a pokročilé. Já a sky jsme se účastnili skupiny začátečníků. Na  závodech byla příjemná atmosféra a parkur pro jump byl lehčí a parkur pro open byl trošku těžší. Na začátku byla jako první na rozeřání hra která se skládala s 2 tunelů, 3 skoček a 1 barelu. Při hře jsme se pobavili a dostali malou odměnu v podobě bombónů a pamlsku. Po hře následoval Jump. V jumpu to bylo trochu lehčí a běh jsme zaběhli čistě zato jsme dostali odměnu kterou jsme si mohli sami vybrat. Vybrali jsme si odměnu v podobě časopisu. V openu byl parkur trochu těší ale zaběhli jsme ho s 5 trestnými body. Potom jsme už jen čekali na výsledky. Na závodech s námi byli i holky Zuzka která závodila s kony semnou . Závody jsme si bezvadně užili ikdyž v tom pořadatelé měli trochu zmatek jinak byli úplně super.
 Výsledky:
My:                               Holky:
jump: 2.místo              Zuzka: j:5.místo, O:dis., S: dis.    
open: 6. místo               Věrka:
součet: 3.místo           Hanka: j: 2.místo, O: 2.místo, S: 2.místo
  
Za krásné fota děkujeme Ivči Vranové

 
 12.7.-17.7. Aneb jak jsme trávili dovolenou
Sobota:
Ráno jsme se vypravili na jízdu takže, nachystali jsme všechny věci a naskládali je do auta. Kolem 9h jsme odjeli do Zlobic pro Lenku s Anetkou které jeli s námi.
V 10h jsme vyjeli na Rusavu. Dojeli jsme kolem 11h. Po příjezdu šla mamka nahlásit že jsme přijeli. Dali nám klíče od chatky a také povlečení. Kolem půl 12 jsme měli vybalené věci a šli jsme na oběd do restaurace U kůlu vzdálené asi 1km od chatky. Bezvadně jsme se najedli a šli zase zpátky. Asi v 13h přijeli za Lenkou a Anetkou Lenčini rodiče. Chvíli jsme si povídali a Potom odjeli společně s Lenkou a Anetkou na koupaliště a já s mamkou a Sky jsme zůstali u přehrady a koupali se v přehradě. Kolem 17h jsme šli nasbírat dříví na oheň a potom zase hurá do přehrady. Jak se holky vrátili to mohlo bít tak kolem 18h tak jsme si opekli špekáčky.  A večer jsme jen tak seděli a kecali.
 
Nedele: neděle
Ráno jsme se chystali vyrazit na Hostýn. Vyšli jsme kolem 10h a šli s námi i Anetka s Lenkou což si myslím že byla odvaha na to že má Anetka jen 4 roky.
Šli jsme  nejdřív po asfaltce a potom jen tak lážo plážo lesem. Asi tak po 2km začal kopeček ten se postupně zvyšoval a zvyšoval až byl asi takhle vysoký /.
Ten kopec jsme šli 4km což byla hrůza. Došli jsme na jakýsi pahorek tam jsme chvíli pobyli a Lenka s Anetkou už nemohli tak jsme šli dolů což mě a mamku mrzelo že jsme tam nedošli. Jak jsme přišli k prvnímu rozcestníku a začalo hřmít co jsme šli nahoru 1h a půl dole jsme byli za třičtvrtě. Dole aby nás nechytl déšť jsme si šli na takoví pozdní oběd do restaurace. Tam jsme se najedli a šli zpátky do chatky. Když jsme přišli tak se vyjasnilo a šli jsme se koupat do přehrady. Večer jako obvykle jsme hráli hry.
 
Pondelí: pondělí
Ráno se Lenka s Anetkou začali balit. Dopoledne jsme si s Anetkou a Sky hrála na louce před chatkou. Po obědě Lenka s Anetkou odjeli domů. Tak jsme se s mamkou rozhodli že půjdeme kousek po cestě co vede na Troják. Šli jsme tedy nejdřív po asfaltce a potom pořád ještě po asfaltce která vedla lesem. Po půl hodině možná třičtvrtě jsme došli k rozcestníku. Slijeme ještě pořád po asfaltce a nakonec po červené do lesa šli jsme asi tak čtvrt hodiny a kopec se pořád zvyšoval a zvyšoval tak jsme si řekli že to pro dnešek stačí a že zítra tou cestou stejně půjdeme (na úterý jsme si totiž naplánovali cestu na troják). Vraceli jsme se zpět to samou cestou jenom asi první kilometr jsme šli lesem a hned po vchodu do lesa mamka našla prvního praváka. Zabralo nám to tu hodinku možná hodinku a půl. Po cestě jsme se rozhodovali co budeme dělat dál. A rozhodli se že půjdeme na pohár. Jak jsme se vrátili k chatce tak jsme si vzali peníze a  šli jsme. V restauraci jsem si dala pohár a mamka si dala banán se šlehačkou a čokoládou a Sky dostala vodu. Najedli jsme se a šli jsme zase zpět na chatu. Večer jako obvykle jsme si  zahráli nějaké hry.
 
Úterý:
Ráno jsme se vzbudili dali jsme si snídani a vyšli jsme na naši velký výšlap na Troják kde jsme se měli sejít s mamčiným šéfem a jeho manželkou. Zase jsme šli jako včera nejdřív po asfaltce a potom kousek za rozcestníkem lesem. Narazili jsme na kopeček stejně jako včera a tak jsme pořád a pořád stoupali. Jenom že kopec pořád narůstal a narůstal až byl strmí skoro jako ten co jsme šli v neděli asi takto / a byl dlouhý kilometr a půl. V půlce toho kopce nám Sky zdrhla za jakousi zvěří někam neznámo kam a tak jsme sešli z cesty a pořád na Sky volali. Asi po pěti minutách přišla celá udýchaná a tak jsme ji zapnuli na vodítko a celou krásnou cestu kde se mohla pořádně proběhnout jsme ji nechali na vodítku. Na sraz jsme dorazili trošičku později než jsme předpokládali ale to není zas takový problém. Šli jsme se najíst do hotelu kde opravdu výborně vařili. Seděli jsme tam v takové zimní zahrádce.  Po pozdějším obědě jsme vyrazili zpět. Jak jsme dorazili tak jsme povečeřeli a zahráli nějaké hry a šli jsme spát.
 
Streda: středa
Ve středu jsme jako každý den ráno jsme vstali a  šli procházkou do obchodu. Dopoledne a odpoledne jsme se koupali. A odpoledne si náramně užili. K večeru jsme si udělali ještě jednou táborák, opekli si špekáčky a hráli begbinton. Sky se begbinton strašně líbil a tak nám pořád chtěla sebrat míček. Nakonec to dopadlo tak že my jsme měli na půl pokousaný míček a  sky neměla nic protože jsme přestali hrát. A jako obvykle jsme večer zase jen tak hráli hry.
 
Ctvrtek: čtvrtek
Ve čtvrtek ráno jsme jeli do obchodu autem protože bylo škaredě. Dopoledne nepršelo tak jsme byli venku a házeli si lítacím talířem, zkoušeli odložení a běhali po louce. Po obědě začalo pršet a už se nedalo být venku tak jsme hráli hry a mamka si potom šla chvíli lehnout. Já a Sky jsme pokud nepršelo byli venku a pokud pršelo tak jsme byli ve vedlejším pokoji a tam jsem Sky schovávala věci. Později odpoledne mamka zašla za vedoucím a nahlásila že bychom chtěli odjet o den dřív (plánovaný den odjezdu byl na pátek). Po chvíli přišla mamka že můžeme balit. Tak jsme odjeli o den dříve než jsme měli v plánu.
Tahle dovolená byla opravdu bezva a všem se líbila.   
 
 
 7.7. Trénik Agility
Začínáme trénovat delší tratě a pokud nám to půjde tak jak do teď tak pro vás v srpnu přichystáme překvapení, ale teď více k tréninku. ZAčali jsme trénovat kruh a houpačku. Kruh jí jde jen trošku ale postupem času se to naučí. Na houpačce je bezvadná i když potřebujeme někdy pomocníka tak jí to jde skvěle. Houpačku ten den šla asi 3 a na 4 pokus tam vběhla a Peťa (náš pomocník) to tak rychle nečeka a Sky se zhoupla a vůbec nevěděla že se něco stalo a parkur šla dál .
 
 
 30.6.Vysvědčení
Dnes Sky dostala své vysvědčení
 
Jméno: Alma Jolly Dog Moravia
Datum narození: 1.4.2007
 
Tetovací číslo: 2001
 
 
 
 
1.pololetí
2.pololetí
chování
Velmi dobré
Velmi dobré
 
 
 
poslušnost
1
1
agility
1
1
přivolání
1
1-
mazlení
1*
1*
aporty
1-
1-
čistota
1*
1*
 
 
 
 24.6.Trénink Agility
Dnešní trénink se mi moc líbil. Sky utekla jen jednou, zkoušeli jsme různé zatáčky a křížení.Dnešní trénink se nám opravdu povedl. Pro sky velká pochvala
 
 24.6.Návštěvní kniha
Prosím toho kdo se přijde podívat na naše stránečky ať nám napíše do návštěvní knihy jak se vám líbí.
Děkuji
 
 
 18.6.Fotografie
Jsou doplněná nová fota na našich stránkách. Stránky jsou uvedeny v oblíbených odkazech.
 
 
 17.6. Trénink agility
Na dnešním tréninku nebylo nic zajímavého. Vše bylo jako každá trénink. Běhali jsme bezvadně, Sky nám sem tam zdrhla, ale nejlepší na tomto tréninku bylo to že jsme si zkoušeli nové a těžší tratě. Také jsme zkoušeli zóny. Jako první zónu jsme šli kladinu. Sky se to celkem vedlo až na maličkost. Ta maličkost je taková že na konci kladiny jde moc rychle a na polel se nestihna zastavit. Máme proto ještě pomocníky. Jako druhá zóna bylo pro nás nové áčko (které jsme v agility nedělali, ale jinak ho zvládne bez problémů). Na áčku se Sky rozběhla nahoru a protože si myslela že je na kladině tak ji překvapilo to že najednou šla dolů jenomže Sky nešla, ale přímo letěla. Zlusili jsme to ještě několikrát a po čase pochopila oco jde. Nikol řekla takový komentář: Úplná Blaze (Blaze je fenečka Nikol a pěkné třeštidlo). Také jsme měli poradu jak to na agility zvládat. Domluvili jsme se tak že v úterý budou chodit začátečníci až na 18:30. Bude to tak lepší. Budou se nám aspoň víc věnovat.
 
 
 14.6. Trénink agility
 
Tak a máme tu další iformace o tréninku. Dnes si Sky vedla celkem dobře až na to že pořád zdrhala za ostatníma psama. Běhali jsme na kousky se 5 překážkami. Dnes jsme se také naučili že v agility je třeba aby pes věděl na kterou stranu nebo kam chceme jít tak aby jsme jim na to vymysleli poveli. Sky jsme s mamkou vymysleli takovíto poveli: na levo dáváme povel toč, na pravo dáváme povel right a aby šla mezi překážky dáváme povel mezi. Trénink byl pro obě moc poučný (aspoň myslím =D).
 
 
  10.6. Přišli výsledky dkk
Dnes přišli výsledky. Sky má Dkk:2/2 ,ale jsme rádi že to není horší od malička totiž pořád skáče
 
 7.6.Trénink agility
Tak a další informace o pokroku v trénování agilit. Dnes nám to šlo opravdu báječně. Na cvičáku jsme byli jen 4 s 6 psi.
Sky už začíná běhat malí parkurek kde jsou jen skokovky s tunelem pevním a látkovím. jen ke konci jsem tam Sky popletla a skazili jsme poslední běh, ale vůbec nám to nevadilo, protože jsme byli rádi že nepršelo a že nám to ze začátku opravdu dobře šlo
.
 
Naše fotky najdete na adrese http://skyy.rajce.idnes.cz/
 
 31.5. Koupání v Zářičí na pískáči
Jeli jsme se koupat na pískáč do Zářičí. Jak jsme dojeli tak jsme nemohli najít pláž kde by Sky neotravovala lidi. Po obejítí půlky pískáču se nát to konečně podařilo a alou do vody. Voda byla u povrchu teplá, ale na dně byla studená jako led. Sky plavala pro balónek pořád dokola. Koupání jsme si bezvadně užili a já s mamkou jsme s tama odešli se spálenými rameny.
 
 
 30.5.Další jízda na kolech s koupáním v potoku
Ve čtvrtek jsme se smamkou rozhodli že si uděláme výlet k potoku kde Sky okoupeme. V pátek ráno mě ve škole naadlo že bychom mohli jet i na kolech. Odpoledne mamka přišla z práce kola už byla nachystaná a okolo 17h jsme vyjeli. Cesta byla skvělá. Jak jsme přijeli k mostu kde jsme se rozhodli že se tam Sky bude koupat vytáhla jsem balónek a šup Sky už byla ve vodě. Aby balónek neuplaval tak jsem byla také v potoku. Balónek neuplaval a výlet jsme si moc užili.!!!
 
 24.5.Návštěva u štěňátek a další trénink Agility
Štěňátka byla roztomilá mě se nejvíce líbí Litlle Jacky a mamce se líbila všechna štěňátka. Po návštěvě u štěňátek jsme jeli na 2 trénink Agility. Sky se zase velice dařilo tentokrát jsme zkoušeli různé zatáčky a také zóny. Myslím, že to jde Sky čím dál tím líp =)
 
 16.5. Začínáme s Agility
Začali jsme chodit na agility. Nejdřív jsme začaly skokovkami a tunelem. Sky přeskočila za sebou dvě skokovky a hurá do tunelu. Skvělou asistentkou při začínání je Nikol Hanačíková.
Sky se ten den velmi dobře dařilo
 
 13.5.První den na kolech
 
Tak s mamkou jsme se rozhodly, že se Sky podnikneme den na kolech.Šli jsme na polňačku. Tam jsme nasedli na kola a jeli. Sky byla nejdřív na volno a na rovné polňačce si ji mamka připla na vodítko a jeli. Sky to šlo bezvadně, ale jak jsme jeli zpátky tak jsme narazili na zajíce (Sky jako že je má móóóóóóóóc ráda) Sky vyběhla od kola a my myslely, že spadneme, ale mamka včas zareagovala a na Sky zařvala povel. Sky se zastavila a bylo vše v pohodě. Potom jsme ji pustili a hned letěla hledat zajíce, naštěstí ho nenašla. Nasedli jsme a jeli dál. U hřiště jsem si ke kolu vzala Sky já. Naštěstí se nic nestalo. Sky byla po naší 2 hodinové vyjížďce ještě plná energie.
Moc se to Sky ta jízda povedla, musíme ji velmi pochválit!!!!!!!!!!!!!!!
 
 8.5.Zkoušky
Sky splnila zkoušky ZOP.
 
 
 
 
 26.4.Brigáda na cvičáku ve Zlíně
Ráno jsme brzo vyrzili aby jsme se na brigádě podíleli co nejvíc.Brigáda byla skvělá, posekla se tráva,dala se nová buňka, uklidilo se za klubovnou, kotce a klubovna se také uklidili. Ještě jsme shodili staré áčko a  bylo to vše. Psi si hráli a páníčci uklízeli. Byla velmi skvělá nálada a všichni se velmi bavili. Po brigádě jsme jeli do Chropyně a tam jsem si se Sky trochu na cvičáku pocvičila.Po brigádě jsme byli obě tak unavené (teda všichni tři) že jsme se Sky docela rychle usnuli!=))
 
 
 6.4.Cvičák v Chropce
Byli jsme na cvičáku v Chopyni a Sky si poprvé zakousala šlo jí to opravdu bezvadně!!
 
 
  1.4.Narozeniny
Sky slaví své 1.Narozeniny přejeme ti všechno nejlepší a  ať se ti daří na výstavách a zkouškách

 
 7.3. 2008 Výlet na Brdo 
Na Brdu jsme byli o jarních prázdninách. Jak jsme se dostávali k Bunči tk byl ještě sníh. Zaparkovali jsme a šli. Na horu se nám šlo výborně krásná příroda sem tam trochu turistů  a Sky se chovala báječně vůbec si jich nevšímala. Došli jsme až k rozhledně a rozhledna byla zavřená tak jsem aspoň učila chodit Sky po schodech. Sky se učila báječně vylezla skoro až na vrch jen jeden schod nám zbýval. Abych Sky přivolala začala jsem pískat a nějaký pán začal volat že už jde. Tak jsme se šli podívat na vrch na rzhlednu Sky jsme odložili a pro jistotu přivázali.=))  Sky ležela  ani se nepohla.=))  Jak jsme vylezli n vrch rozhledny tak jsem začala klepat naokno jestli si nás Sky všimne a všimla. Celoudobu jsem se dívala solů co Sky dělá a Sky se zase dívala na horu co děláme my. Sešli jsme rozloučili se spánem a šli k autu. Cesta proběhla taky v pohodě potkali jsme pár psů jinak ani živáčka. U auta jsme nasedli a jeli domů tam se rychle převlékli a jeli na páteční cvičák. Tam byla Sky trošku unavená a nejevila o cvičení zájem tak jsem ji trošku rozhýbala a už to šlo líp. Na cvičáku jsme se dohodli s holkama že se Sky budeme jezdit na středeční výcviky poslušnosti. Poslušnost ve středu se ještě nekonala vzhledem k počasí. =))
 
 15.1. První návštěva na cvičišti ve zlíně
 
Tak naše první návštěva dopadla dobře až na to že Sky dělala velkou velitelku a bylo mokro a nechtěla si sedat Hanka nám na to řekla že je Sky velká fajnovka.
 
 1.1.2008 Šťastný nový rok

 

©Barbora Smolková

TOPlist