Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 
 
 

Ten, kdo řekl, že štěstí se nedá koupit, zapomněl na štěňata.   Gene Hill

 Chtěli jsme si pořídit pejska, fenečku. Rozhodovali jsme se mezi  border collií a australským ovčákem. Když mi mamka řekla, že budou štěňátka po Greyovi, kterého jsem nemálo obdivovala, tak jsem se hnedka rozhodla. Štěňátka se měla narodit někdy v květnu, ale při uspíšeném hárání Čity se narodila už 1.dubna. Na apríla. Já už celá nedočkavá jsem nemohla dospat dne, kdy se na ně pojedeme poprvé kouknout.

 

 

Není na světě lepšího psychiatra, než je štěně olizující vám obličej. 

Díky Nikol Hanačíkové jsme měli právo prvního výběru a mohly jsme si vybrat mezi 2 fenečkama. Mezi Andy, která měla obě oči černé a mezi Almou, která měla jedno oko bílé. Definitivní rozhodnutí jsme nechaly až na druhou návštěvu.  Já už jsem však věděla, že to bude Alma. Při druhé návštěvě jsem se ve svém rozhodnutí utvrdila, maminka nechala výběr na mě a tak sem byla celá štěstím bez sebe, že budu mít aprílové štěndo, bude jen moje a bude po Greyovi

 

Jenom ti, kdož neměli nikdy psa, nemohou pochopit, oč by byl život bez psů chudší.

 Sky pochází z chovatelské stanice Jolly Dog Moravia, která sídlí v Jablůnce. Maminkou je Cita Slezský hrádek ,,Čita" a tatínkem už zmíněný ,,Grey" Ghost of Pinewood Country. Sky má ještě 2 bratříčky a jednu sestřičku. Všechna štěnda byla černobílá a roztomiloučká, ale jen naše Sky je aprílově zbarvená.

Nemilujete-li psy, nemilujete věrnost.

Almu jsme přejmenovali na Sky. Sky znamená v překladu nebe. Se Sky se věnujeme především agility. Také výcviku základní poslušnosti, stopujeme, občas kouše, umí některé prvky dogdancingu a strááášně moc ji všechno baví. A protože máme rády turistiku, tak vyrážíme na túry. Vyvrcholením našich turistických snah byla účast na Chřibském dogtreckkingu, který jsme úspěšně absolvovaly.

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Sky má ráda lidi i děti. Za granulky i malým dětem panáčkuje, lehá, sedá, slalomuje mezi nohama, zkrátka za jídlo udělá cokoliv. Je zároveň nedůvěřivá a potřebuje čas než si někoho cizího pustí k tělu. Mezi její nejoblíbenější lidičky patříme samozřejmě my, panička Bára a Mija, ale také kámošky Vikča a Terka a naše nejbližší rodina.

 

Nikdo neocení genialitu vašich slov více, než váš pes.  Christopher Morley

Sky má moc zvířecích kamarádů. Mezi nejlepší patří kočena Lady, jorkšírka Klárka, všichny pesani, které zná z tréninku a ze cvičáku, pesani Eli a Ben, a spousta dalších.

Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.

  Hodně ji baví hrát si s balonkama, zvlášť kopačák je velká výzva. Taky se o ní dá říct, že je asistenčním psem. Je skvělá asistentka - v kuchyni .  Přetahování o cokoliv, plavání, hledání předmětů jak doma, tak venku na stopě, to všechno přímo miluje. Vyhánět všechno cizí ze dvora jako jsou ptáci, kočky (ty hlavně!!) no a mouchy - ty musí všechny pochytat. Prohánět Lady po domě a zahánět ji ze dvora domů je taky skvělá zábava .
I přes všechny její mušky ji milujeme a nedovedeme si představit život bez jejích lumpáren.

 

Zemi obývají inteligentní tvorové zvaní lidé. Téměř všichni jsou ve vlastnictví psů a koček.

©Barbora Smolková

TOPlist