Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

Zavíráme náš deníček. Přání najít dobré domovy pro naše štěňátka  se nám splnilo. Jsme rády, že jsme se mohly poznat s úžasnými lidmi. I když jsou štěňátka v nových domovech po celé České republice a nemůžeme je vídat tak často jak bychom si přály, dostáváme zprávy a fotečky. Vypadají šťastně a spokojeně, je vidět, že jsou milováni. Měli jsme to štěstí a teď přejeme všem majitelům spoustu krásných zážitků, příjemných starostí a nezapomenutelné chvíle s černobílýma :). Děkujeme všem majitelům našich štěňátek za zprávy, fotečky, pozvání a už teď se těšíme na setkání. Všem přátelům a rodině za podporu a také díky tobě, Ivetko. Bez tebe by štěňata na světě nebyla a tvoje rady byly mnohokrát nad zlato :-)

 


19.12. Opět k nám dorazily zprávy z nových domovů :))

Atomic "Daník":
Daník je hodně temperamentní, chvíli neposedí. Tahá vše co není přišroubované :D. S Amálkou (jejich kočičkou) ještě nejsou moc velicí kamarádi, ale věřím, že časem se to určitě změní. Daníkovi se prý podařilo i to, co se nepodařilo trenérovi po dvoufázovém tréninku. Unavil Toma :). Dan se naučil vzorně venčit venku :). Nové majitele si už začíná omotávat kolem prstíku :). 

Ajim:
Jimbo roste jako z vody :). Má své 3 psí kamarády :). Velice rád dovádí a hraje si, hlavně s tenisákem. Jak se vytáhne balonek, tak hra nemá konce :). Jim velice rád s paničkou vaří v kuchyni (to má beztak po mamince :D, ta také při každém vaření asistuje :)). Jimík si celou rodinu Duškových už stihl omotal kolem prstu. :))

Arci:
Cestu do Prahy zvládli v pořádku a Arci se už zabydluje :). Paní Estera nám poslala krásné fotografie :)


18.12. Tímto dnem jsme se rozloučily s posledním štěndem a to s Arcim. Kolem 4 hodiny si to s paničkou Ester vyrazili směr Praha. Věříme, že s Arcim si užijí spousty legrace a budou mít skvělé zážitky :).

Já a paní Ester


9.12. Dnes odjel do nového domova Atomic "Dani :)) novým majitelům přejeme hodně zábavy a příjemných starostí s Daníkem


8.12. Z nových domovů nám chodí jen ty nejlepší zprávy.

Afree:
Skvěle se zabydlela ve svém novém domově v Brně. Kamaráda Huga se na procházkách snaží vždy dohonit, ale marně. Paničku budí taháním za vlasy, a když to nepomůže, tak naběhne do postele a "zaútočí" kousáním do nosu :D. Afree má strašně ráda přetahování, v budoucnu by chtěli zkusit coursing. Gabča si vzala týdenní dovolenou, aby se mohla plně věnovat Afree a za tu dobu se Af naučila povely: „KE MNĚ“, „SEDNI“, „PUSŤ“, a na půl i „LEHNI“. Jsou to holky šikovné!! Její nejoblíbenější hračkou se stal plyšáček borderky, kterému dali jméno Amálka :)). více se dočtete na jejich stránkách - www.borderkolie-afree.wbs.cz

 
 

Agira "Adélka":
Adélka se také skvěle zabydlela v nové domově v Morkovicích. Společnost ji dělá špic Filip a borderka Darča. Darinka si ji vzala pod ochranná křídla. Jen co se Filip přiblíží k Adélce tak ho Darča odhání. Adélka se pomamila a vyhrabává vodu z misky. Panička Iva je přihlásila na jarní semináře o frisbee.

Ajim:
Jimbo odjel minulí týden v pátek do Českých Budějovic. Na svoji novou rodinu si velice rychle zvykl a hned první noc celou prospal v pelíšku vedle postele. V týdnu už se rozkoukal a začal trošičku peklit :). Občas to prý vypadá tak, že se Jim jmenuje "fuj" a ne Jim :D. Rád běhá za balonkem a také se mu zalíbila pletená hračka, kterou dostal do výbavičky. To je jeho VIP hračka :)).


Jsme moc rádi, že se štěňátka tak skvěle zabydlela, a že mají tak skvělé majitele, kteří nám dávají vědět jak se štěňátka mají a pošlou fotky nebo videjko :)). Moc děkujeme :))


7.12.Z technických důvodů jsme nemohly zpracovávat natočená videa, takže teď vše zpracováváme a přidáváme více filmečků najednou.
Video štěňátek v sedmi týdnech, kdy u nás ještě byli všichni prckové zde
Video ze 4. prosince (věk 8 týdnů), kde už je pouze Amálka, Dani a Arci zde


3.12. V novém domově v Českých Budějovicích se již zabydluje i Ajim. Duškovi nám dali vědět, že Jim zvládl 3,5 hodinovou cestu bez problémů. Skoro celou cestu totiž prospal :)). Přejeme jim spoustu radostných chvil a ňuňání s Jimíkem. :))


30.11. Přidány videa KLONY ÚTOČÍ a PRVNÍ SNÍH


28.11. Dnes do nového domova odjely naše dvě holčičky Agira a Afree. Loučení nebylo snadné, ale obě holčičky se budou mít dobře, a tak jsme v klidu. Z nových domovů nám přišly zprávy, že se holky bezvadně zabydlely. Majitelům přejeme hodně šťastných chvil s holčičkama. :))

 
      Noví majitelé Afree Filip a Gabča.                  Nová majitelka Agiry Ivana.


15.11. Dnes byla štěňátka naočkována a opatřena čipem. Pan doktor všechna prohlédl a zkontroloval. Jsou v pořádku. Upozornil nás, že po očkování budou unavená a spavá. Zlatý voči pane doktore!!! Jakmile jsme přijeli, tak už byla zase v ráži. Přetahování, kousání čehokoliv. Na borderky únava po očkování asi nefunguje :-))
Díky krásnému počasí posledních dní, které nám umožňuje chodit ven, se štěňátka učí venčit. Kdo nás navštívil ví, že štěňátka mají v bedně rozdělený prostor. Zčásti deka, zčásti staré povlečení. Zdá se, že to funguje. Deka už je víceméně suchá a čistá. Staré povlečení mají i v bytě, když jsou na volno. Noviny neobstály. V mžiku byly na kousky :-)) A právě co se posledních pár dní venčí na dvorku, už není ani tolik loužiček. Máme z nich radost, jsou moc šikovní.
Rostou jako z vody, jsou to krásní pejskové s elánem a obrovskou chutí do života. Pořád mají co dělat. Když nekoušou sousedovic nohu, tak třeba Ladynčin ocásek, to je ohromná legrace. Hlavně když utíká :-)) A co teprve palce u nohou nebo nohavice těch dvounohých co tu pořád chodí.... Ovšem úplně největší radost mají, když si k nim ti dvounozí lehnou. S vrtěním ocásků začnou olizovat obličej, strhávat řetízky, náušnice, vlasy. Jsou to malí draci.


11.11. Štěňátka se poprvé podívala do venkovního světa.

Zkoumání zahrádky je zaujalo natolik, že dali mamině na chvíli pokoj a Sky si mohla od prcků odpočinout. Ale ta běhala po zahrádce celá šťastná, že si s ní chtějí štěnda hrát :).
Prozkoumávala každý kousek zahrádky. Některá byla ze začátku vyjevená (skrýš hledala v proutěném košíku, který nám posloužil i na pár fotek :)) ), ale za chvíli se rozkoukala. Po veselém skotačení se jim vůbec, ale vůbec nechtělo jít domů :))).


9.11. nové video štěňátek ve 4 týdnech video Sky a Daniho
5.11. Dnes oslavila štěnda svůj první měsíc života. Připadá mi to jako včera co se narodila :). Ten čas ale letí.

Jsou neuvěřitelně hbitá, hravá a také dravá :D. Pomalinku si začínají hrát s balonkem nebo se tahat o malý balonek se šňůrkou. Nejlepší podívaná však je, když zápasí.  Mají možnost výběhu po celém obýváku, takže už všechno prozkoumávájí, prohlíží, očuchávají a také očůrávají :D. 
Štěňátka už přešla na granulky. Od Sky pijí jen občas. Do jídla jsou celí hrrr. Nejvíc je Arci, ten má misku za chvilku vylízanou :).
Štěnda jsme se snažily vyfotit, ale už to není jen tak. Ne a ne si říct, aby byla chvilinku v klidu :D. Pár kousků jsme ale ulovily. Můžete se na ně podívat v jejich galerkách ;). 


První krmení na videu zde.


28.10. Už to nejsou jen takoví malí "krtečci" kteří většinu dne jen prospí. Začali se z nich klubat pěkní raubíři. Stává se denní rutinou že po dobrém jídle jsou na řadě zápasy. Sice trvají jen chvíli, ale i za tu chvilku si pěkně zařádí. Prcků, teď už vlastně malým dráčkům :)) se začínají klubat zoubky, a tak si užíváme těch posledních chvil, kdy se pokouší kousat, za chvilku zoubky vylezou úplně a kousnutí bude pěkně bolet.
Dnes jsme je poprvé přikrmovali. Dostali krupičku. Sice nevím jestli se jí dosyta najedli nebo se v ní spíše klouzali. Jedno je ale jisté, měli ji všude :D. Co nevidět dodáme aji videjko ;).
Včera jsem prcky fotila. Chtěly jsme je vyfotit s pink-pongovým míčkem, protože tenisák je na ně ještě moc velký. Jim se spíše zalíbila rulka s toaletním papírem, kterou jsem měla poblíž, pro případ, že by někdo udělal loužičku. Fotky už jsou přiřazeny v galerii každého štěníka :)) 


26.10. Malí draci ke shlédnutí zde


24.10. Máme za sebou rušný víkend. Přivítali jsme u nás některé budoucí majitele štěňátek. Měli jsme z jejich návštěvy upřímnou radost včetně Sky, která s ledovým klidem přihlížela ňuňání štěňátek a beztak už se v duchu těšila, až si rozžvýká všechny ty kostičky, které dostala J Děkujeme a zase vás u nás rádi přivítáme, i bez kostiček ;-)
Všechna štěňátka už mají úplně otevřená očička a už se jim daří se přesunovat na nožičkách. Většinou je to jen pár krůčků než se zase převalí, ale znovu vyskočí na nožky a upalují vpřed. Už se začínají navzájem okusovat, takže nebude trvat dlouho než začnou ty pravé psí hry a tahanice. Sky pořád, k naší radosti, kojí a štěňátka přibývají na váze. Brzy se na ně můžete podívat na videjku.


22.10. Už je to 14 dní co se nám narodila štěňátka. Prcci skvěle prospívají, přibírají na váze a teď dokonce otevřeli očka. Pomalu se začínají zvedat na nožkách a chodit. Je neuvěřitelné jak rychle se dokáží přemístit z jednoho konce bedny na druhý :)). Rádi jsme u nás přivítali tatínka Cashe. K potomkům si přičichl, ale nejvíc ho u nás zajímala kočička Ladynka, ze které nespusil oči. Ona se nenechala zahanbit a z bezpečné vzdálenosti a výšky ho nespusila z očí :-)


19.10. Další štěněcí videjko zde


18.10. Uplynulo už 10 dní, co jsou štěňátka na světě. Za těch 10 dní udělala velký pokrok. Jsou to pořádní cvalíci a rostou nám před očima. Váhové přírůstky najdete v sekci odchovy. Prozatím ještě nemají otevřená očička, ale každým dnem se jistě dočkáme, až na nás poprvé kouknou. Sice nás ještě neuvidí, to si ještě týden až dva počkáme, ale už to přece jen budou víc pejskové než krtečci. Začínají se také hlasitě projevovat, zejména když Sky odejde z pelíšku a oni ještě nejsou pořádně najezení. Někdy si myslíme, že snad najezení nebudou nikdy. Mají pořád chuť k jídlu. Nadávají však jen chvilku, obvykle hned zase usnou a chrupají zase do té doby než mamina přijde s jídlem J
Snaží se také používat nožičky. Víceméně se jim to daří. Překonání bedny z jedné strany na druhou už zvládají levou zadní, sice pořád ještě spíše plazí, ale závratnou rychlostí.
Sky už netráví tolik času v bedně jako po porodu, spíše odpočívá mimo. Když přijde ze dvora, první běží zkontrolovat štěňata. Nahlédne do bedny, stojí nad nimi a vypadá jakoby je počítala. Zatím se nestalo, že by bylo něco v nepořádku.


12.10. Další štěněcí videjko zde


10.10. První štěněcí videjko zde


neděle 10.10. Sky je bezvadná mamina. I když jí prckové dávají zabrat, tak se stará předpisově: kojí co může, čistí je a uklízí hovínka :) děkujeme ti mamino. Váhové přírůstky můžete sledovat v sekci odchovy.  Prckové, i když mají jen 3 dny, jsou mrštní jak ještěrky :)) a řvou jak paviáni :D. Neustále hrabe nory (v hlíně je to prý nejlepší). Snažíme se jí to rozmluvit, ale vůbec si nedá říct jako by říkala ,,Vy tomu nerozumíte tak se mi do toho nepleťte".  Těšíme se z každého dne a kdybychom nemusely jít zítra do práce a do školy, zůstaneme doma a budeme se dívat na prcky jako na televizi (krásný dvouměsíční seriál :)).


čtvrtek 7.10. Začali jsme chodit častěji venčit. Pokud jsme Sky nechali bez dozoru na zahradě, už si hrabala "pelíšek" v kytkách. Večer už jenom polehávala v porodní bedně a před 22h začaly první stahy!!

22,05 hod- první štěndo na světě a je to HOLČIČKA s váhou 250 gramů
22,18 hod- jako druhý se narodil CHLAPEČEK s váhou 365 gramů
23,10 hod- další štěňátko, CHLAPEČEK s váhou 377 gramů
00,31 hod- a je to zase CHLAPEČEK s váhou 365 gramů
01,15 hod- narodila se další HOLČIČKA s váhou 330 gramů
02,31 hod- posledním štěndem je HOLČIČKA s váhou 326 gramů

Sky všechno zvládla na jedničku ;). Všechna štěňátka jsou zdravá a mají se čile k světu. Dávají o sobě hlasitě vědět (hlavně kluci :D). středa 6.10. Sky začíná být neklidná, zrychlilo se dýchání a hrabe si pelíšky (nejlepším místem jsou prý jiřiny a nově založená skalka :D :D).

 
30.9. Máme porodní bednu a Sky se začíná pomalu zabydlovat :)).

3. 9. Byly jsme na sonu. Pan doktor potvrdil, že Sky je březí. Docela jsme s tím počítaly, protože chování Sky  se dost změnilo. Z pojančené bordery se stala rozvážná dáma. Na dvoře přestala prohánět mouchy a  spíše polehává. Pokud se ovšem neobjeví v ruce paničky Báry balonek :-) Březost nebřezost, zasvítí jí v očích a je okamžitě nastartovaná. Také po fyzické stránce byly patrné určité změny, ale to pouze nepatrně. Zrůžovělé bradavky a maličko se zvětšila v hrudníku. Teď převážně chodí na procházky a trénuje obedienci.

 
25. 8. Sky začala hárat. Je to tady! Po dlouhém zvažování zda krýt či nekrýt bylo nutno se rozhodnout. Touha po odchování štěňat zvítězila a spojení Sky a Cashe se jeví jako velice zajímavé. Na svět by mohla přijít silná a pracovitá štěňata.
Obecní oplodňovači jsou z hárání v pohotovosti  nicméně není jim to nic platné. V pondělí 9. 8. jsme se s očekáváním rozjely do Zlína. Sky měla z příjezdu na místo, kde strávila v předchozím týdnu několik dní  obrovskou radost. Bylo vidět, že se jí u Dlabačů velice líbilo a sympatickou majitelku Cashe Petru, si velmi oblíbila. S Cashem si vyměnili pár zdvořilostních frází a bez okolků na to "vletěli". Cash jako ostřílený nakrývač si věděl rady. I Sky se chovala skvěle, byla klidná a uvolněná. Svázání trvalo asi 35 minut, kdy si oba v klidu postáli, poleželi. Všechno proběhlo ve velice dobré atmosféře.

©Barbora Smolková

TOPlist